Video lojërat NFT ofrojnë mundësi fitimi deri në 1000 dollarë në muaj - Business Magazine Albania

Video lojërat NFT ofrojnë mundësi fitimi deri në 1000 dollarë në muaj

Video lojërat NFT

Video-lojërat e bazuara në blockchain NFT janë bërë një alternativë e re për të fituar para në mesin e lojtarëve dhe qytetarëve të vendeve të tilla si Venezuela, Vietnami dhe Filipinet, të cilët u janë drejtuar atyre për t’u përballur me papunësinë dhe mungesën e zhvillimit ekonomik.

Në vitin 2017, u shfaqën disa projekte të bazuara në teknologjinë blockchain dhe NFT, megjithatë, pak imagjinuan se do të ishin kaq të popullarizuar, veçanërisht në industrinë e video-lojërave. Në vitin 2021, sipas portaleve të kriptomonedhës, tituj të ndryshëm janë bërë pjesë e hapësirës blockchain, duke përfshirë Alien Worlds, CryptoBlades Game, Upland, Axie Infinity, Galaxy Blocks, Splinterlands, My Defi Pet, të cilat kanë kontribuar në rritjen e vlerës së argumenteve, gjë që rrit sponsorizimin dhe në të njëjtën kohë tërheq më shumë publik.

NFT-të janë përfaqësime dixhitale të aseteve, të cilat mund të jenë objekte të botës reale, për shembull, vepra arti, fatura, vepra shtëpie, etj., Ose asete që jo domosdoshmërisht kanë një përfaqësim të prekshëm, të tilla si toka virtuale ose avatarë të lojërave video që ju mund të dhuroni ose shisni. Asnjë NFT nuk është i njëjtë me një tjetër, domethënë, cilësitë e tij janë unike, ekskluzive dhe autentike, kjo është arsyeja pse tokens dixhitale shpesh funksionojnë si një artikull koleksionisti.

Lojërat NFT bazohen në ekonomitë bashkëpunuese që mbështeten në teknologjinë blockchain për të vërtetuar transaksionet, ato janë të decentralizuara dhe të gjithë lojtarët kanë një pjesë në fitimet e lojës. Çdo lojë krijon ekosistemin e vet financiar dhe të gjitha transaksionet, si dhe elementet e video-lojës, mund të konvertohen në para të vërteta. Kjo është ideologjia pas lojërave NFT, kjo është arsyeja pse ata kanë qenë kaq të suksesshëm, sepse kanë ndryshuar plotësisht perceptimin ose mënyrën e lojës së tyre, pasi njerëzit ishin mësuar të paguajnë për të luajtur dhe kurrë nuk morën asgjë në këmbim në video lojërat tradicionale.

Lexoni: Si përdoren video-lojërat për qëllime politike

Aktualisht, një nga lojërat më të njohura NFT është Axie Infinity, me modelin “Luaj për të fituar”, që ka regjistruar një total prej 1.6 miliardë dollarësh të ardhura që nga fillimi i tij në 2018; në fakt, në gusht të këtij viti ai kishte një vëllim shitjesh prej 845 milionë dollarë, me më shumë se 3.8 milionë transaksione, sipas të dhënave nga NFT CrytoSlam.

Axie Infinity, një video lojë NFT e zhvilluar nga studio Sky Mavis në zinxhirin e saj të quajtur Ronin, u lejon lojtarëve të gjenerojnë fitime duke blerë, rritur dhe shitur kafshë shtëpiake dixhitale të shenjta të njohura si Axies.

Mund të themi që lojërat NFT janë një mundësi për të gjeneruar të ardhura shtesë, veçanërisht tani që industria po rritet në mënyrë eksponenciale. Këto tendenca të reja dhe lojëra të reja sigurisht që ia vlen të eksplorohen.

5 këshilla për të filluar të luani Axie Infinity

Kjo është një seri rekomandimesh nëse jeni të interesuar për këtë video-lojë NFT.

  • Investimi fillestar: duhet të investoni afërsisht $1,500, edhe pse mund të luani me më pak, por do të fitoni më pak. Minimumi për të qenë në gjendje të luani është 500 deri në 700 dollarë. Kjo është arsyeja pse ofrohen bursa për të hyrë, pasi investimi fillestar është i lartë.
  • Kriptomonedha dhe para: Ndërsa luani ju merrni kriptovaluta që mund t’i shisni dhe të fitoni para. Ju gjithashtu mund të merrni token Smooth Love Potion (SLP), të cilën mund ta tregtoni në shkëmbimin global Binance.
  • Fitimet: Ju mund të fitoni midis $300 dhe $500 në muaj me një llogari bazike.
  • Lojë përfshirëse. Kjo lojë nuk është vetëm për lojtarë, por për këdo, është një lojë zbavitëse dhe e thjeshtë.
  • Hardware. Nuk kërkohet një workstation, mund të luhet në celular, laptop ose tablet.

/yahoo

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0