Veneto Banca, KWForester, marreveshje ne mbeshtetje te nderkombetarizimit te kompanive - Business Magazine Albania

Veneto Banca, KWForester, marreveshje ne mbeshtetje te nderkombetarizimit te kompanive


 TIRANA – “Inkurajim te procesit te nderkombetarizimit te kompanive vendore permes shkembimit te informatave dhe kontakteve”. Ky eshte qellimi i marreveshjes se nenshkruar se fundmi nga Veneto Banca dhe KWForester, nje firme konsulence nderkombetare me qender ne Vicenza (Verona) dhe Padova. 

Marreveshja ne fjale u nenshkrua nga Fabrizio Mora, Shef i Veneto Banca Corporate Group, dhe Alessandro Maggio, pergjegjes per Europe KWForester Group.

Marreveshja parashikon angazhimin e perbashket per te ndare njohurite, sherbimet, produktet dhe kontaktet e biznesit, me qellim krijimin e nje tabloje sa me te plote te jete e mundur per kompanite qe duan te marrin rrugen e nderkombetarizimit. Ne veçanti, KWForester do te sjelle pervojen e saj mbi temat me te nxehta te nderkombetarizimit si investimet dhe sipermarrjet e perbashketa (joint ventures), tatimet dhe tregtia nderkombetare, kredite e subvencionuara si dhe shume sherbime te tjera.

untitled

 “Kjo marreveshje eshte nje shembull i mire i krijimit te nje ekipi per nje qellim te vetem e te perbashket: prezantimi i kompanive me oferten e kualifikuar mbi ceshtjen e nderkombetarizimit, si nje nga rruget e pakta sot per sot per zhvillimin e sistemit te biznesit. Veneto Banca ka kohe qe eshte aktive ne kete front, si per oferten e produkteve dhe sherbimeve te percaktuara ashtu edhe per marreveshjet me kompanite me te respektuara per nderkombetarizimin, te tilla si SACE, Simest, Ireipe dhe tani edhe KWForester “.

Veneto Banca dhe KWForester jane te dy te pranishem ne 4 vendet e Evropes Lindore: Rumani, Shqiperi, Moldavi dhe Kroaci.

KWforester operon ne Shqiperi ne bashkepunim me JZF Group, me seli ne Tirane dhe nje aktivitet te shtrire ne Ballkan. Prej 10 vitesh, ajo ofron orientim, asistence dhe mbeshtetje per te gjitha sipermarrjet nderkombetare ne zgjerimin e tregjeve. Kete vit, JZF Group “rrembeu” Cmimin e B.I.D. per cilesi, nje cmim qe promovon kulturen e cilesise. 

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0