Transformo karrierën, bëhu kontabilist digjital dhe puno si freelancer! - Business Magazine Albania

Transformo karrierën, bëhu kontabilist digjital dhe puno si freelancer!

Kudo Education, në partneritet me Balkans Capital, sjellin për herë të parë në Shqipëri trajnimin
profesional “Become Freelance Digital Accountant”. Eventi lancues do të mbahet në Protik
Innovation Center ditën e hënë më 12 shtator, ora 18:00.


Biletat Become Freelance Digital Accountant – Launching Event Tickets, Mon, Sep 12, 2022 at 6:00 PM | Eventbrite

Përse duhet të konsideroni një të ardhme si digital accountant? Sepse, digjitalizimi po prek çdo
fushë, duke e transformuar atë me hapa të shpejtë, duke ofruar mundësi ndërkombëtare për
profesionalistë, çdo ditë e më shumë. Aktualisht, platformant më të njohura që ofrojnë projekte
freelancer, kanë kërkesa të larta për njohuri dhe eskpertizë lidhur me programin QuickBooks
Online.

Objektivi kryesor i trajnimit është që pjesëmarrësit të zhvillojnë aftësitë si freelancer dhe
transformimin e karrierës suaj si kontabilist digjital, duke u pajisur me aftësitë e duhura për të
marrë pjesë në tregjet botërore të financës dhe kontabilitetit.

Lexo: Pyetjet që duhet të bëni përpara se të punësoheni në një start-up

Grupi i parë i trajnimit është planifikuar të fillojë më 22 Shtator 2022. Trajnimi do të mbahet
online (për faktin se puna si freelancer është gjithashtu online) dhe do të jetë praktik, interaktiv,
ku çdo pjesëmarrës do të ketë akses në QuickBooks Online, do të marrë materialet e caktuara
dhe gjatë trajnimit do të hapni një llogari në platformat per freelance, si dhe do të ndertoni
profilin tuaj.

Suksesi vjen kur mundësitë takojnë njerëz të përgatitur, prandaj bëhuni pjesë e grupit të pare
dhe transformoni karrierën tuaj me “Become Freelance Digital Accountant”, duke u bërë pjesë e
tregjeve botërore të financës dhe kontabilitetit me klientë ndërkombëtarë.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0