Trajnimi “Hyrje në Burime Njerëzore të aplikuara” - Business Magazine Albania

Trajnimi “Hyrje në Burime Njerëzore të aplikuara”


Duapune, DM-Consulting, në vijim të kryerjes me sukses të trajnimeve mbi Menaxhimin e Burimeve Njerëzore të Aplikuara, do të organizojë Trajnimin “Hyrje në Burime Njerëzore të aplikuara”, praktikat e proceseve të punës, me template… organizim i plotë i punës së një specialisti HR.

Në trajnim mund të marrin pjesë:
– specialistë të Burimeve Njerëzore,
– specialistë të njësive të veçanta të BNJ,
– menaxhere të zyrave që mbulojnë pjesërisht detyra BNJ nga kompani në sektor të ndryshëm.

Temat që do të trajtohen janë si më poshtë:

• Roli dhe Rëndësia e Burimeve Njerëzore
• Praktikat e Burimeve Njerëzore
• Planifikimi i Burimeve Njerëzore (Objektivat)
• Rekrutimi / Punësimi i punonjësve të rinj
• Administrimi (Dosjet, Lejet, Kontratat, Pushimet)
• Trajnimi dhe Zhvillimi i punonjësve
• Menaxhimi i Sistemit të Performancës
• Kompensimi / Sistemi i pagave dhe benefitet
• Politikat dhe procedurat e BNJ

BIO e Trajnuesit

Eksperte në BNJ në organizata e misione të ndryshme ndërkombëtare. Që prej 9 vitesh është përqëndruar në Menaxhimin e Burimeve Njerëzore duke fituar përvojë kombëtare dhe ndërkombëtare duke punuar si me biznese vendase, ndërkombëtare dhe me NGO. Prej gati disa vitesh si Menaxhere e Burimeve Njerëzore për një nga kompanitë prodhuese më të mëdhaja në Shqipëri si dhe trajnuese në BNJ në projekte të EU për SME-te.

Në fund të trajnimit pjesëmarrësit do të pajisen me një çertifikatë pjesëmarrjeje.

Ky modul do të ndiqet dhe nga 4 modulet e tjera përkatësisht:
1. Rekrutimi dhe Intervistimi,
2. Trajnimi dhe Zhvillimi,
3. Performanca,
4. Kompensimi dhe Benefitet

Nëse jeni të interesuar të merrni pjesë ju lutem kontaktoni në adresën e-mailit: eljana.mete@duapune.com duke na dërguar një email “Konfirmim pjesëmarrjeje” si dhe në numrat e tel. 069 20 31 581/2.

Pagesa do të kryhet pranë zyrave tona DM Consulting Services duke nisur nga data 20 tetor deri në datën 14 nëntor 2016 (orari zyrtar 09-18.00) Rr. “Luigj Gurakuqi”, Pll. 4, shk.1, ap.7, përballë Neptun tek Pazari i Ri, Tiranë

Kohëzgjatja: 8 orë (10.00 – 18.00)
Çmimi 9000 Lekë (TVSH e pa përfshirë)

Data e Trajnimit 19 Nëntor 2016
Dita: E shtunë
Vendodhja: Salla e Trajnimit “Hotel de Paris” në Bllok, Tiranë

Burimi: blog.duapune.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0