Trajnim për Ekspertë Fiskalë

Trajnim për Ekspertë Fiskalë

Instituti i Ekspertëve Fiskalë zhvillon trajnimin për Ekspertë Fiskalë.

Modulet, që do të trajtohen gjatë trajnimit janë:

  • Legjislacioni dhe Sistemi Tatimor në Republikën e Shqipërisë.
  • Legjislacioni Doganor.
  • Kontabiliteti, Sistemi i Informacionit dhe Informatizimit financiar.
  • E drejta Tregtare, Shoqerite Tregtare, Likuidimi dhe falimentimi.
  • Analiza e Pasqyrave Financiare.
  • Tregu Financiar dhe Tregu i Kapitaleve, Bursa, Karakteristikat dhe Organizimi i Bursës.

Të interesuarit duhet të paraqesin dokumentat e mëposhtme:

Kërkesë për regjistrim e shoqeruar me CV.
Fotokopje e diplomës e noterizuar(diplomë universitare e shkencave ekonomike ose juridike).
Fotokopje e kartës së identitetit ose pasaportës.
Dy fotografi për dokumenta.

Trajnimi fillon më 12 qershor 2020.

Leksionet zhvillohen çdo fundjavë:
Ditën e premte në orën 16:00 – 19:30 dhe ditën e shtunë ora 09:00 – 13:30.

Rregjistrimet mund të bëhen edhe online: https://ief.al/regjistrimi/

Trajnimi zgjat 9 javë.

Rregjistrimet mund të bëhen nga ora 14:00-17:00 duke kontaktuar:

Nr. celulari: 067 23 53 909
e-mail: [email protected]

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale