Trajnim në Menaxhim Biznesi dhe bashkëpunim me AustrinëDhoma e Tregtisë dhe Industrisë Tiranë (CCI Tirana), në bashkëpunim me Dhomën Austriake të Tregtisë (WIFI INTERNATIONAL), vijon organizimin e Trajnimeve të suksesshme “WIFI” në Menaxhimin e Sipërmarrjes Bashkëpunim me bizneset austriake.
Ky ëshë viti i 10º i organizimit të këtyre kurseve të trajnimit i cili ka rezultuar me shumë sukses në ngritjen profesionale të nivelit menaxherial dhe jo vetëm, në rritjen e interesit të Sipërmarrjes Austriake si dhe në bashkëpunime të ndërsjellta me biznesin shqiptar.

• Si ofrohen këto Kurse? 

Programi i trajnimit “WIFI” i ofruar nga CCI Tirana (Chamber of Commerce and Industry of Tirana), organizohet që t’i vijë në ndihmë biznesit shqiptar për mundësi më të mëdha bashkëpunimi me bizneset Austriake.

Lektorët

Në këtë program do të kemi një përzgjedhje të lektorëve më të mirë ndërkombëtar (Austriakë) me përvojë të gjatë akademike dhe profesionale në fushën e menaxhimit dhe lidershipit.

Modulet dhe Lektorët 

Moduli Iº 17-18-19 April 2018

“Innovative Methods of Strategic Business Development”
Trajneri Dr. Christian Husak

Moduli II: 25-26-27 Aprill 2018
“Innovative marketing strategies to improve your Business Performance”
Trajniere: Mag. Asetila Koestinger

Kurset e trajnimit dhe provimet janë të zhvilluara sipas një sistemi efektiv të menaxhimit të cilësisë në përputhje me kërkesat e standardit ndërkombëtar ISO 9001:2008.

Vizita në Wien – Austri 11-14 Qershor 2018

Gjatë vizitës 4 ditore në Austri- Wien :

1. Pjesëmarrësit do të marrin çertifikatë trajnimi nga WIFI Austria (WKO – Dhoma Austriake e Tregtisë).
2. Organizohet një takim në Dhomën Ekonomike të Austrisë për t’i prezantuar me programin dhe aktivitetin e këtij institucioni.
3. Zhvillohet një forum biznesi në WKO midis sipermarrësve nga të dy vendet.
4. Pjesmarrësit kanë mundësinë e kontakteve (B2B) dhe takimeve individuale me Sipërmarrësit Austriak.

Target Group

Numri i Pjesëmarrjes në këto kurse është i limituar deri në 15 Pjesëmarrës.

Kurset janë të dizenjuara për menaxherë apo administratorë të kompanive, të cilët janë të interesuar për trajnime profesionale me ekspertë ndërkombëtarë dhe bashkëpunim me bizneset Austriake.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale