Trajnim: Inteligjenca Emocionale - Business Magazine Albania

Trajnim: Inteligjenca Emocionale


Inteligjenca emocionale është aftësia për të identifikuar, kuptuar, kontrolluar dhe vlerësuar emocionet tona dhe të të tjerëve. Ajo ndikon në funksionimin e trurit tonë në aspektet e marrëdhënies me veten dhe me të tjerët, sikurse janë: marrëdhëniet, komunikimi efektiv, vetë-ndërgjegjësimi, autenticiteti, respekti, sensi i humorit, vetë-besimi, intuita dhe krijueshmëria.

Nëse e zhvillojmë si duhet dhe e stërvisim këtë komponent të inteligjencës, do të jemi më të shëndetshëm emocionalisht dhe do t’i lëmë vend zhvillimit të vetë-menaxhimit të emocioneve, që na bën të jemi më efektivë në marrdhëniet ndërpersonale, si në nivel shoqëror ashtu edhe në marrëdhëniet në punë.

Pikërisht ky është synimi i këtij trajnimi: të kuptojmë çfarë është inteligjenca emocionale, si na ndikon dhe si ndikojmë nëpërmjet saj, cilët janë komponentet e inteligjencës emocionale dhe si mund t’a zhvillojmë atë. Të gjitha këto do të konkretizohen me aktivitete përkatëse, si: Testi i personalitetit, teknika e menaxhimit të emocioneve, role play dhe situata të ndryshme hipotetike.

Trajnimi zhvillohet ditën e Shtunë më 25 Shkurt orën 10:30 dhe 26 Shkurt në të njëjtën orë pranë ambienteve të Youth Development Group në Universitetin “Luarasi”.

Trajnimi kushton 1500 lekë te reja ku përfshihen çertifikata, letër reference personale, si dhe Coffe Break për të dyja ditët .

Dergoni CV tuaj ne ydginfo@gmail.com ose kontaktoni ne 0696722998 .

Për më shumë informacioni klikoni KËTU

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0