Trajnim: Inteligjenca Emocionale - Business Magazine Albania

Trajnim: Inteligjenca Emocionale


Inteligjenca emocionale është aftësia për të identifikuar, kuptuar, kontrolluar dhe vlerësuar emocionet tona dhe të të tjerëve. Ajo ndikon në funksionimin e trurit tonë në aspektet e marrëdhënies me veten dhe me të tjerët, sikurse janë: marrëdhëniet, komunikimi efektiv, vetë-ndërgjegjësimi, autenticiteti, respekti, sensi i humorit, vetë-besimi, intuita dhe krijueshmëria.

Nëse e zhvillojmë si duhet dhe e stërvisim këtë komponent të inteligjencës, do të jemi më të shëndetshëm emocionalisht dhe do t’i lëmë vend zhvillimit të vetë-menaxhimit të emocioneve, që na bën të jemi më efektivë në marrdhëniet ndërpersonale, si në nivel shoqëror ashtu edhe në marrëdhëniet në punë.

Pikërisht ky është synimi i këtij trajnimi: të kuptojmë çfarë është inteligjenca emocionale, si na ndikon dhe si ndikojmë nëpërmjet saj, cilët janë komponentet e inteligjencës emocionale dhe si mund t’a zhvillojmë atë. Të gjitha këto do të konkretizohen me aktivitete përkatëse, si: Testi i personalitetit, teknika e menaxhimit të emocioneve, role play dhe situata të ndryshme hipotetike.

Trajnimi zhvillohet ditën e Shtunë më 25 Shkurt orën 10:30 dhe 26 Shkurt në të njëjtën orë pranë ambienteve të Youth Development Group në Universitetin “Luarasi”.

Trajnimi kushton 1500 lekë te reja ku përfshihen çertifikata, letër reference personale, si dhe Coffe Break për të dyja ditët .

Dergoni CV tuaj ne ydginfo@gmail.com ose kontaktoni ne 0696722998 .

Për më shumë informacioni klikoni KËTU

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0