Training That Means Business by Paul Vincenti


Asgjë nuk e motivon Paul Vincenti më shumë se të punojë me grupe apo individë të cilët janë të fokusuar tek suksesi!

Me një eksperiencë më shumë se 28 vjeçare si trajnues ndërkombëtar dhe mentor biznesi, Paul ka frymëzuar më shumë se 640,000 persona për të ngjitur shkallët e karrierës.

Përveç se është trajnuesi ekskluziv i RE / MAX Maltë, Paul trajnon mijëra agjentë dhe brokera në të gjithë globin. Ai është një folës i rregullt në Konventat Europiane R4 dhe RE / MAX.

Tashmë Paul vjen në Tiranë në datën 27 Shtator 2019 për të dhënë një trajnim gjithëpërfshirës dhe profesional për Konsulentët e Pasurive të Paluajtshme në Shqipëri dhe Kosovë.

Për pjesëmarrje dhe rezervime:

Tel: +355 698022481 / +355673335999 / +355694055855
Email: [email protected]

Adresa: Ish Blloku, Rruga “Sami Frasheri” perballe Piceri Juvenilja

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale