Training That Means Business by Paul Vincenti - Business Magazine Albania

Training That Means Business by Paul Vincenti


Asgjë nuk e motivon Paul Vincenti më shumë se të punojë me grupe apo individë të cilët janë të fokusuar tek suksesi!

Me një eksperiencë më shumë se 28 vjeçare si trajnues ndërkombëtar dhe mentor biznesi, Paul ka frymëzuar më shumë se 640,000 persona për të ngjitur shkallët e karrierës.

Përveç se është trajnuesi ekskluziv i RE / MAX Maltë, Paul trajnon mijëra agjentë dhe brokera në të gjithë globin. Ai është një folës i rregullt në Konventat Europiane R4 dhe RE / MAX.

Tashmë Paul vjen në Tiranë në datën 27 Shtator 2019 për të dhënë një trajnim gjithëpërfshirës dhe profesional për Konsulentët e Pasurive të Paluajtshme në Shqipëri dhe Kosovë.

Për pjesëmarrje dhe rezervime:

Tel: +355 698022481 / +355673335999 / +355694055855
Email: info@remax-albania.al

Adresa: Ish Blloku, Rruga “Sami Frasheri” perballe Piceri Juvenilja

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0