Tinder vjen me risi, tani mund të komunikoni me video - Business Magazine Albania

Tinder vjen me risi, tani mund të komunikoni me video

Tinder, aktualisht aplikacioni më popullor në botë i takimeve mes njerëzve që po kërkojnë një partner, po zgjerohet me një opsion të ri në mënyrë që t’i mbajë njerëzit më tepër në aplikacion. I lançuar në fillim të vitit në një fazë eksperimentale, komunikimi me video në Tinder është tashmë i disponueshëm për të gjithë përdoruesit në një moment, kur shumica e njerëzve nuk takohen dot fizikisht.

Kompania e di shumë mirë sesa keq mund të shkojë situata në shërbime të tilla dhe për këtë sqaron se opsioni është krijuar nga ekipi i sigurisë. Quajtur “Face to Face”, Tinder thotë se opsioni ka marrë një vlerësim pozitiv nga përdoruesit e parë të tij. Aplikacionet e lidhjeve mund të duken një mënyrë e çuditshme për të komunikuar në një kohë kur të gjithë po praktikojnë distancimin social.

LEXO: Facebook hedh në treg rivalin e Tinder në 50 vende të Evropës

Tinder kryeson në listat e shkarkimeve në dyqanet e aplikacioneve, veçanërisht në iOS. Përdoruesit mund të refuzojnë thirrjet njëlloj si të refuzojnë një telefonatë. Dhe nëse përdoruesit marrin thirrje të vazhdueshme nga persona që nuk duan të komunikojnë, mund të raportojnë duke ndjekur udhëzimet e publikuara nga Tinder.

Gizmonova

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0