Tinder vjen me risi, tani mund të komunikoni me video

Tinder, aktualisht aplikacioni më popullor në botë i takimeve mes njerëzve që po kërkojnë një partner, po zgjerohet me një opsion të ri në mënyrë që t’i mbajë njerëzit më tepër në aplikacion. I lançuar në fillim të vitit në një fazë eksperimentale, komunikimi me video në Tinder është tashmë i disponueshëm për të gjithë përdoruesit në një moment, kur shumica e njerëzve nuk takohen dot fizikisht.

Kompania e di shumë mirë sesa keq mund të shkojë situata në shërbime të tilla dhe për këtë sqaron se opsioni është krijuar nga ekipi i sigurisë. Quajtur “Face to Face”, Tinder thotë se opsioni ka marrë një vlerësim pozitiv nga përdoruesit e parë të tij. Aplikacionet e lidhjeve mund të duken një mënyrë e çuditshme për të komunikuar në një kohë kur të gjithë po praktikojnë distancimin social.

LEXO: Facebook hedh në treg rivalin e Tinder në 50 vende të Evropës

Tinder kryeson në listat e shkarkimeve në dyqanet e aplikacioneve, veçanërisht në iOS. Përdoruesit mund të refuzojnë thirrjet njëlloj si të refuzojnë një telefonatë. Dhe nëse përdoruesit marrin thirrje të vazhdueshme nga persona që nuk duan të komunikojnë, mund të raportojnë duke ndjekur udhëzimet e publikuara nga Tinder.

Gizmonova

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale