TET, programi i duhur për brezin e ri të sipërmarrësve

TET, programi i duhur për brezin e ri të sipërmarrësve


Ndërkohë që veprimtaria e ABG tashmë do të zgjerohet ndër programe të ndryshme, po e marrim këtë kohë për të prezantuar programin tonë më të fundit, TET (Tomorrow’s Entrepreneurs Tirana).

TET është një program 23 javor për të përfshirë gjimnazistët në të mësuarit praktik duke vizituar biznese vendase në Tiranë. TET financohet nga kontributi i investuesve lokalë dhe u ofron nxënësve mundësinë e të pasurit mentorë personalitete të biznesit.

Çdo nxënësi i jepet mundësia të fillojë një biznes të vërtetë me qëllimin për t’i ndihmuar që të përdorin të gjitha burimet për të pasur sukses në Tiranë.

Tre ditë në javë nxënësit takohen për 90 minuta në biznese në Tiranë. Gjatë këtyre vizitave ata përfshihen në diskutime me sipërmarrës dhe dëgjojnë folësit e ftuar.

Përgjatë kursit kohor të TET secili nxënës u prezanton bankierve dhe investuesve dy biznese — atë në grup dhe atë personal.

Në përfundim të TET nxënësit paraqesin bizneset e tyre personale në Panairin Gala Final nga Albania’s Business Generation.

Jemi shumë të emocionuar të lajmërojmë hapjen e aplikimeve për TET, programi me ndikimin më të madh mbi brezin e ri të sipërmarrësve.

Kliko mbi foto për të aplikuar.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0