Tesla Model 3 del në treg në muajin korrik - Business Magazine Albania

Tesla Model 3 del në treg në muajin korrik


Lajme të reja nga Tesla për konsumatorët e etur.

Model 3 është makina elektrike ekonomike që kompania pritet të nxjerrë në treg ne Korrik të 2017-tës. Në fund të vitit 2018, Tesla mendon të prodhojë 10.000 makina në javë.

Një test shpejtësie i bërë së fundmi nga Motor Trend ka vendosur një rekord të ri për Tesla Model S P100D, duke bërë që kjo makinë të arrijë 60 mph në më pak se 2.3 sekonda.

Model 3 i Tesla pritet të jetë një nga planet e kompanisë për të zgjeruar familjen e pronarëve të Tesla, duke vendosur një çmim të përballueshëm nga shumica. Ata janë marrë me ndërtimin e prototipëve gjatë muajit shkurt dhe raportojnë se testet e përplasjes deri tani kanë qenë pozitive.

/Mashable

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0