Te vecantat e Samsung Galaxy S6 - Business Magazine Albania

Te vecantat e Samsung Galaxy S6


Kompania e famshme Samsung, zakonisht i prezanton pajisjet e saj te ardhshme gjate fillimit te vitit, por kete here lajmet dhe thashethemet per Galaxy S6 kane filluar te pushtojne faqet online.
Sipas SamMobile, gjiganti i teknologjise koreane eshte duke punuar per Galaxy S6 nen projektin e koduar te quajtur “Project Zero” i cili ka si qellim te sjelle smartfonin Galaxy me te mire te te gjitha koherave.

Edhe pse madhesia e ekranit nuk eshte permendur ne fjalet qe qarkullojne, thuhet se ky smartfon do te kete nje ekran Quad HD ashtu si Note 4.

Nje ngjashmeri tjeter mes ketyre dy pajisjeve do te jete sensori i kameres IMX240 i cili mund te shoqerohet nga nje lente 16MP ose 20MP, nderkohe qe kamera e perparme pritet te jete 5MP.

Persa i perket hapesires se magazinimit, S6 do te vije ne versionin 32GB, 64GB dhe 128GB. Raporti nuk permendi sasine e RAM-it qe do te kete. Pritet qe pajisja te punoje me procesorin Exynos 7420 octa-core ose me Qualcomm Snapdragon 810.

Ndryshe nga paraardhesit e tij, Galaxy S6 parashikohet te jete me eficent kur behet fjale per kohezgjatjen e baterise dhe gjithashtu me i shpejte. Duke qene se eshte akoma ne fazat fillestare te ndertimit, akoma nuk eshte zbuluar ndonje foto e tij. Mendohet se Galaxy S6 do te lançohet ne fundin e muajit shkurt ose ne fillimin e muajit mars te vitit qe vjen.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0