Të mësojmë nga historitë e njerëzve të suksesshëm

Të mësojmë nga historitë e njerëzve të suksesshëm

Denis Gafuri

Emisioni “Suksesi është qëllimi yt” është emision inspirues, i cili ka për qëllim motivimin dhe frymëzimin e audiencës, për ata që kanë qëllime para vetes, por nuk gjejnë shembullin dhe modelin e duhur.

Emisioni njihet për:

  • Gjallërinë e bisedës;
  • Lirinë e të shprehurit; dhe
  • Spontanitetin.

Të arrish t’i motivosh njerëzit nënkupton të qenurit i përgjegjshëm dhe i saktë përgjatë transmetimit të fjalimeve dhe mesazheve. Të ftuarit e këtij emisioni janë njerëz SUPER TË SUKSESSHËM, të cilët vijnë nga fusha të ndryshme, të cilët e ndajnë me ne, historinë e syre të suksesit, rrugëtimin e tyre të zhvillimit personal dhe profesional, qëllimet, sfidat, vështirësitë e shumëçka tjetër.

Të suksesshëm anë e mbanë botës, që sjellin njohuri të reja për të gjithë ne.

Qëndro në hap me kohën dhe i/e motivuar, duke e bërë LIKE dhe SUBSCRIBE, në kanalin e youtube: DENIS GAFURI

Denis Gafuri Sales Training

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0