sëmundje Archives » Page 2 of 3 » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Startup

 “Një agronom në celular”, aplikacioni ndihmon fermerët të indentifikojnë sëmundjet

Business Pulse

Gjumi i tepërt rrit shanset për një vdekje të hershme

Teknologji

Teknologjia një ndihmë e madhe për zbulimin e kancerit

Teknologji

Bill dhe Melinda Gates investojnë 4 milionë dollarë për të ndihmuar në luftimin e malaries

Business Pulse

Shkenca ju tregon, sa orë gjumë ju nevojitet sipas moshës

Startup

TwoXar, startup-i që bën zbulimin e barnave të reja sapo ka marrë 10 milionë dollarë financim

Strategy

13 thënie nga Stephen Hawking që do t’iu motivojnë të bëni gjëra të mëdha

Lajme

Mario Ademaj, mjeku i ri shqiptaro-amerikan ofron vizita dhe ilaçe falas për vendin e tij

Lajme

Ja çfarë ka gjetur BBC në pijet e Starbucks, Costa dhe Caffee Nero

Lajme

Mark Zuckerberg krijon një fond prej 5 milionë $ për të ndihmuar mësuesit e Silicon Valley që të përballojnë jetesën