sëmundje Archives » Page 3 of 4 » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Business Pulse

Shkenca ju tregon, sa orë gjumë ju nevojitet sipas moshës

Startup

TwoXar, startup-i që bën zbulimin e barnave të reja sapo ka marrë 10 milionë dollarë financim

Strategy

13 thënie nga Stephen Hawking që do t’iu motivojnë të bëni gjëra të mëdha

Lajme

Mario Ademaj, mjeku i ri shqiptaro-amerikan ofron vizita dhe ilaçe falas për vendin e tij

Lajme

Ja çfarë ka gjetur BBC në pijet e Starbucks, Costa dhe Caffee Nero

Lajme

Mark Zuckerberg krijon një fond prej 5 milionë $ për të ndihmuar mësuesit e Silicon Valley që të përballojnë jetesën

Lajme

Ja sa do bëhet paga maksimale, duke filluar nga muaji maj

Strategy

Pse lakmia na lë të varfër?

Strategy

5 mënyra për të qenë të lumtur në punë

Teknologji

Microsoft kërkon të gjejë kurën e kancerit me anë të kompjuterave

Evente