Si do jetë pamja e Samsung Galaxy S7?

Si e dëshirojmë Samsung Galaxy S7?


Ndaj Samsung-ut i duhet punë për të përsëritur të njëjtin sukses!

Kur bëhët fjalë për Samsung Galaxy S7, nuk duam të shikojmë dizajnin standard të modelit paraardhës: diçka në formë ‘blloku’.

Ajo që kërkojmë tani është diçka inovative, diçka që shkon përtej kufijve dhe të marrë në konsideratë të gjithë teknologjinë e mrekullueshme që Samsungu vazhdon të premtojë.

Ndaj, kështu mendojmë se do të duket  Galaxy S7, e kompletuar me të gjithë gamën teknologjike që përdor Samsungu…dhe disa që përfshihen te lista jonë e dëshirave. edge new

Ndryshimi kryesor mbetet edhe kësaj radhe ekrani. Nëse Samsung do të ketë më shumë sukses se Gear VR, i duhet të ketë një ekran me rezolucion 8K, standardi më i lartë rezolutiv për një ekran që do t’ju dhuronte një eksperiencë shumë të mprehtë të përdorimit të pajisjes.

Risia që presim me padurim të shikojmë është teknologjia e skanimit iris, e cila do të zëvendësojë skanerat me prekje të gishtave. Teknologjia e skanimit iris është një metodë e automatizuar e identifikimit biometrik që përdor teknika të njohjes së imazheve bazuar në matematikë.

Me kamerën duale (e dyfishtë) të një rezolucioni të lartë në pjesën frontale të pajisjes, me një hapje të avancuar , thjesht duke shkyçur tastierën e telefonit, aparati mund të tregojë se cili është përdoruesi.

Dhe spikeri me bas të pasur në pjesën e sipërme dhe të  poshtme të telefonit do të përdorë teknologjinë “omni-sound” që do ta bëjë këtë të fundit  një mrekulli të vërtetë multimediale. galaxy

Sa për çmimin, shumë i shtrenjtë! Do të surprizoheshim nëse Samsung Galaxy S7  do të lançohej për më pak se çmimi i hedhjes fillestare në treg i Galaxy S6-ës. Nëse do na duhet të bëjmë një supozim nuk duhet të presim më pak se 600 £ ose 650 $.

Kujdes!….Megjithëse janë deri diku të bazuara thashethemet që po qarkullojnë, këto janë dëshirat tona për Samsung Galaxy S7. Marka është kaq inovatore sa që të fiksuarit e teknologjisë , po përdorin imagjinatën për të parashikuar çfarë do të na ofrojë kësaj rradhe kompania me Galaxy S7. Janari i 2016-ës, kur mendohet se do të hidhet në treg për audiencën mbarëbotërore, duket shumë i largët për të apasionuarit e markës.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0