Si do jete Samsung Galaxy SIV - Business Magazine Albania

Si do jete Samsung Galaxy SIV


Me 14 mars, ne oren 19:00,me oren lokale (ora 01:00 e 15 marsit me oren tone) ne New York do te prezantohet gjenerata e re e telefonave Samsung Galaxy.
 
Behet fjale per Galaxy SIV, pasardhesi i SIII qe e shnderroi kompanine koreano-jugore ne konkurenten e denje dhe te vertete te iPhone te Apple. Besniket e Samsung prej muajsh kerkojne te dine se si do te jete Galaxy i ri.
 
Por kompania eshte treguar strikte me rregullat e saj duke mos zbardhur asnje detaj, te pakten deri me tani, te produktit. Megjithate, me sa duket ka pasur nje rrjedhje qe mberrin nga Kina, aty ku Samsung prodhon pjesen me te madhe te produkteve.
 
Ne disa forume teknologjike kane dale disa imazhet e para se si do te jete Samsung Galaxy SIV. Ne to nuk verehet ndonje ndryshim i madh ne paraqitje mes SIV dhe modelit paraardhes, nderkohe qe per te pare ndryshimet ne funksionim dhe te rejat shtese, duhet pritur prezantimi ne New York.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0