Shtyhet lançimi i "Artemis I" - Business Magazine Albania

Shtyhet lançimi i “Artemis I”

Lançimi i "Artemis I" nuk do ndodhë sot

Lançimi i Artemis I nuk po ndodh sipas planeve fillestare. NASA bën të ditur se ekipet po punojnë me një problem me rrjedhjen e motorit. “Ekipet do të vazhdojnë të mbledhin të dhëna dhe ne do t’ju mbajmë të informuar për kohën e përpjekjes së ardhshme të nisjes” thotë Nasa në Twitter.

Qendra Hapësinore Kennedy, Florida (CNN) tha se  mundësia tjetër e lëshimit është më 2 shtator, por kjo do të varet nga mënyra se si do të shkojë testimi.

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0