"Shqiptarët në gjithë botën", podcast-i nga Blerta dhe Endriti sjell në fokus historitë dhe eksperiencat e shqiptarëve rreth botës - Business Magazine Albania

“Shqiptarët në gjithë botën”, podcast-i nga Blerta dhe Endriti sjell në fokus historitë dhe eksperiencat e shqiptarëve rreth botës

podcast

“Shqiptarët në gjithë botën”, me këtë titull vjen podcasti më i ri pranë dëgjuesve. Blerta dhe Endriti, kontributorë të Business Magazine, me profesione shumë interesante, eksperiencë kombëtare dhe ndërkombëtare vijnë së bashku me dëshirën për të sjellë copëza të bukura nga Shqipëria.

Pasioni për radion, komunikimi me njerëzit, kurioz për të mësuar më shumë dhe gjithmonë dëshira për t’u përmiresuar personalisht dhe në profesion sjell bashkë këto dy karaktere të spikatura.

“Të ftuarit janë shqiptarë që jetojnë në vende të ndryshme të botës. Gjatë bisedës do të udhëtojmë së bashku në rrugëtimin e gjithësecilit, vështirësitë dhe arritjet, për çfarë u ka marrë malli më shumë dhe shumë pyetje të tjera. Ndiqini këto episode, sepse do të vizitojmë vende të ndryshme dhe do të takohemi me karaktere të veçanta. Zëra, të cilët përcjellin me ngrohtësi eksperiencat e tyre rreth botës”, thonë themeluesit e Podcast-it.

Për më shumë informacion ndiqini në faqen e Instagram podcast.albania, YouTube Channel.

Ju urojmë suksese dhe le të presim me kuriozitet intervistën e radhës, ku do të jetë vallë?!

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0