Shazam tani mund të përdoret edhe offline


 

Shazam ka lëshuar një përditësim të shumëpritur, që tani na lejon të përdorim aplikacionin edhe offline.

Tani Shazam na lejon të gjejmë një këngë thjeshtë duke hapur aplikacionin, duke shtypur butonin blu dhe duke e pozicionuar telefonin afër burimit të muzikës.

Me këtë përditësim mund të përdorni Shazam edhe pa qenë të lidhur me internetin, do të mjaftojë ta përdorni atë si zakonisht dhe Shazam do ju tregojë titullin e këngës që po dëgjonit menjëherë sapo lidhja e internetit të jetë e disponueshme.

/gazetaexpress.com

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale