SEMINAR III - "Tregtia Elektronike" - TRANSFORMIMI DIGJITAL - Business Magazine Albania

SEMINAR III – “Tregtia Elektronike” – TRANSFORMIMI DIGJITAL

TRANSFORMIMI DIGJITAL

𝗘𝗸𝗶𝗽𝗶 𝗶 𝗕𝗘𝗥𝗭𝗛 𝗽𝗲̈𝗿 “𝗞𝗲̈𝘀𝗵𝗶𝗹𝗹𝗮 𝗽𝗲̈𝗿 𝗕𝗶𝘇𝗻𝗲𝘀𝗲𝘁 𝗲 𝗩𝗼𝗴𝗹𝗮” 𝗻𝗲̈ 𝗽𝗮𝗿𝘁𝗻𝗲𝗿𝗶𝘁𝗲𝘁 𝗺𝗲 𝗦𝗵𝗼𝗾𝗮𝘁𝗲̈𝗻 𝗦𝗵𝗾𝗶𝗽𝘁𝗮𝗿𝗲 𝘁𝗲̈ 𝗧𝗜𝗞 (𝗔𝗜𝗧𝗔) 𝗱𝗵𝗲 𝗕𝗮𝘀𝗵𝗸𝗶𝗺𝗶𝗻 𝗲 𝗣𝗿𝗼𝗱𝗵𝘂𝗲𝘀𝘃𝗲 𝗦𝗵𝗾𝗶𝗽𝘁𝗮𝗿𝗲̈ kanë kënaqësinë t’ju ftojnë në workshopin online të 3-të, me qëllim rritjen e ndërgjegjësimit të NVM-ve mbi përfitimet e transformimit digjital të operacioneve të biznesit. 

Ky seminar do të organizohet më datë 14 Korrik 2021, prej orës 10:00  – 12:00, nga trajneri kryesor z. Gjergji Guri, Sipërmarrës/Drejtor Ekzekutiv i Facilization dhe përqëndrohet tek Tregtia Elektronike, me temat si më poshtë:

  • Çfarë është tregtia elektronike?
  • Elementet e tregtisë dhe roli i bankës;
  • COVID-19, impakti te tregtia elektronike si dhe e nesërmja;
  • Këshilla dhe rekomandime për NVM-të.

Ju lutem konfirmoni pjesëmarrjen brenda datës 13 Korrik, duke u regjistruar në Zoom!

 

Ky projekt financohet nga EBRD Small Business Impact Fund (Italia, Japonia, Korea, Luksemburgu, Suedia, Zvicra, Norvegjia, TaiwanBusiness – EBRD Technical Cooperation Fund dhe USA).

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0