SEMINAR III - "Tregtia Elektronike" - TRANSFORMIMI DIGJITAL - Business Magazine Albania

SEMINAR III – “Tregtia Elektronike” – TRANSFORMIMI DIGJITAL

TRANSFORMIMI DIGJITAL

𝗘𝗸𝗶𝗽𝗶 𝗶 𝗕𝗘𝗥𝗭𝗛 𝗽𝗲̈𝗿 “𝗞𝗲̈𝘀𝗵𝗶𝗹𝗹𝗮 𝗽𝗲̈𝗿 𝗕𝗶𝘇𝗻𝗲𝘀𝗲𝘁 𝗲 𝗩𝗼𝗴𝗹𝗮” 𝗻𝗲̈ 𝗽𝗮𝗿𝘁𝗻𝗲𝗿𝗶𝘁𝗲𝘁 𝗺𝗲 𝗦𝗵𝗼𝗾𝗮𝘁𝗲̈𝗻 𝗦𝗵𝗾𝗶𝗽𝘁𝗮𝗿𝗲 𝘁𝗲̈ 𝗧𝗜𝗞 (𝗔𝗜𝗧𝗔) 𝗱𝗵𝗲 𝗕𝗮𝘀𝗵𝗸𝗶𝗺𝗶𝗻 𝗲 𝗣𝗿𝗼𝗱𝗵𝘂𝗲𝘀𝘃𝗲 𝗦𝗵𝗾𝗶𝗽𝘁𝗮𝗿𝗲̈ kanë kënaqësinë t’ju ftojnë në workshopin online të 3-të, me qëllim rritjen e ndërgjegjësimit të NVM-ve mbi përfitimet e transformimit digjital të operacioneve të biznesit. 

Ky seminar do të organizohet më datë 14 Korrik 2021, prej orës 10:00  – 12:00, nga trajneri kryesor z. Gjergji Guri, Sipërmarrës/Drejtor Ekzekutiv i Facilization dhe përqëndrohet tek Tregtia Elektronike, me temat si më poshtë:

  • Çfarë është tregtia elektronike?
  • Elementet e tregtisë dhe roli i bankës;
  • COVID-19, impakti te tregtia elektronike si dhe e nesërmja;
  • Këshilla dhe rekomandime për NVM-të.

Ju lutem konfirmoni pjesëmarrjen brenda datës 13 Korrik, duke u regjistruar në Zoom!

 

Ky projekt financohet nga EBRD Small Business Impact Fund (Italia, Japonia, Korea, Luksemburgu, Suedia, Zvicra, Norvegjia, TaiwanBusiness – EBRD Technical Cooperation Fund dhe USA).

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0