Samsung Sjell Përvojën Premium të Lojërave në 2021 Neo QLED dhe QLEDs

Samsung

Samsung Electronics njoftoi sot se po kombinon veçori të reja inovative të lojrave me partneritete
interesante të industrisë për të krijuar një përvojë novatore të lojrave me 2021 Neo QLED dhe QLEDs.
Linja e re 2021 Neo QLED dhe linja QLED ofron disa nga veçoritë më të preferuara nga monitorët
premium të lojrave Samsung, të vlerësuara me çmime, për një performancë të optimizuar.

Konsumatorët duan monitorë premium që mund të përmirësojnë përvojën e lojrave – pavarësisht
nëse ata janë duke luajtur në PC ose me një levë", tha Younghun Choi, Zv. President Ekzekutiv në
Biznesin Vizual, Samsung Electronics. "Kjo është arsyeja pse ishte kritike për ne që të ndërtonim dhe të optimizonim veçoritë kryesore të lojrave nga monitorët dhe televizorët tanë të vlerësuar me
çmime, në 2021. Këto përmirësime do t'i lejojnë konsumatorët të zhbllokojnë fuqinë e plotë të
lojrave të gjeneratës tjetër në Neo QLED dhe Linja QLED”.

Neo QLED 2021 dhe QLEDs të Samsung janë dizenjuar duke pasur parasysh nevojat e lojtarëve në çdo
hap të rrugës. Levat ​​e lojrave të gjeneratës tjetër kërkojnë një ekran që rrit performancën dhe
cilësinë e figurës – dhe Neo QLED dhe QLEDs të teknologjisë më të përparuar të Samsung janë krijuar
për të përmbushur pritshmëritë. Të aftë për të mundësuar lojëra 4K në 120Hz, Samsung QLEDs ju
lejon të shihni pothuajse çdo detaj me 4K për qartësi dhe kontrast të jashtëzakonshëm, me 120
korniza në sekondë. Me kohë reagimi të ulët ms, modalitetin e qetësisë automatike të ulët,
shpejtësinë e ndryshueshme të rifreskimit dhe karakteristikat e tjera të lojrave të dizajnuara me levat
e gjeneratës tjetër, Samsung Neo QLED dhe QLEDs ndihmojnë në shpalosjen dhe maksimizimin e
performancës.

Formacioni i vitit 2021 përmban Game Bar e ri dhe intuitiv në Game Mode, duke i lejuar lojtarët të
rregullojnë lehtësisht raportin e ekranit, të kontrollojnë vonesën e hyrjes, të lidhin kufje wireless dhe
më shumë. Me Game Mode, QLED gjithashtu optimizon lojën me procesorin e tij Samsung AI. Me
rezolucion 4K, një shpejtësi rifreskimi prej 120Hz dhe kohë vonese më pak se 5.8ms, Neo QLED dhe
QLEDs janë shoqëruesi perfekt për levat e gjeneratës së ardhshme.

Për më tepër, QN90A 50” dhe të gjithë modelet e tjera QLED 55” dhe më të mëdhenj, janë
televizorët e parë që ofrojnë mbështetje për AMD FreeSync™ Premium Pro Technology 1 . Teknologjia
mundëson përvoja të vërteta HDR të levës dhe lojrave në PC, duke dhënë një kombinim të lojërave të
qarta dhe të rrjedhshme në performancën kulmore me besnikëri vizuale mahnitëse HDR dhe vonesë
të ulët.

Linja 2021 QLED dhe QLED gjithashtu sjell përvojën gjithëpërfshirëse ultra-wide të lojrave të
monitorëve të lojrave Samsung në televizor. Kjo u jep lojtarëve mundësinë për të luajtur lojëra në PC
si me një raport të gjerë 21: 9 ashtu edhe me raport ultra-përfshirës 32:9 në televizorët Samsung.

Modelet Neo QLED dhe QLEDs 2021, nga Q70A dhe më lart, mbështesin të dy raportet e ekranit 21:9
dhe 32:9 – duke siguruar që lojtarët të mos humbasin asnjë veprim të lojrave të PC në periferi.
Neo QLED dhe QLEDs 2021 plotësojnë përvojën e lojrave me një audio të qartë dhe gjithëpërfshirëse.
Me Game Object Tracking Sound, televizorët QLED përdorin teknologjinë AI për të projektuar audio
nëpër dhomë që korrespondon me aksionin në ekran – kështu që ju do të dini saktësisht se ku të
drejtoheni kur të dëgjoni hapat e një lojtari tjetër.
Për më shumë informacion mbi formacionet e televizorëve të 2021 nga Samsung,  vizitoni
www.samsung.com/.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0