Samsung Galaxy Note 9 nuk do të ketë fingerprint në ekran...sipas raportit

Samsung Galaxy Note 9 nuk do të ketë fingerprint në ekran…sipas raportit


E gjithë kjo, është një histori e gjatë jo vetëm për Samsung, por edhe për kompanitë e tjera. Për vite, është menduar vendosja e sensorit fingerprint në sipërfaqen e ekranit. Shumë thashetheme thanë se Samsung Galaxy Note 8 do të ishte i pari që do t’a përqaste këtë teknologji. Fjalët u shtynë më tej se Galaxy Note 9 ishte modeli “i zgjedhur”.

Por, deri më tani asgjë nuk është materializuar duke vazhduar me sensorët “klasik” të fingerprint.

Ndërkohë një raport i ri i publikuar nga portali vendas (Korean) The Bell, thotë se asgjë nuk do të jetë ndryshe edhe në modelin Galaxy Note 9. Ai do vazhdojë të jetë i vendosur aty ku ka qënë deri tani. Raporti thotë se ndonëse shumë kompani kanë punuar e janë përpjekur të bëjnë diçka, ato kanë hasur vështirësi teknike të cilat nuk kanë bërë të mundur që kjo teknologji të prodhohet në masë.

Artikulli thotë se prodhimi i ekraneve për Galaxy Note 9 do të fillojë në Qershor. Por, edhe sikur të ketë vonesa, teknologjia është e pamundur të implementohet për 4 muaj.

Kjo do të thotë, se deri tani, smartphone i vetëm i cili mund t’a aplikojë këtë teknologji do të jetë Vivo X20 Plus HD. Ai përdor një sensor në ekran të prodhuar nga Synaptics. Ky smartphone, nuk ka dalë ende në shitje, por sipas testimeve nga Android Authority, ky sensor punon ashtu siç pritet të punojë. Por, gjithsesi ai është pak fare më i ngadaltë se sensorët aktual.

Burimi: Android Authority

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0