Samsung feston një Dekadë Lidershipi në Tregun Global të Soundbar - Business Magazine Albania

Samsung feston një Dekadë Lidershipi në Tregun Global të Soundbar

Samsung

Samsung Electronics ka mbajtur edhe një herë vendin e tij si lider në tregun global të Soundbare-ve për dhjetë vjet rresht, nga viti 2014 deri në 2023, sipas raportit vjetor nga FutureSource Consulting. Të dhënat më të fundit, të publikuara më 28 shkurt, nxjerrin në pah lidershipin e vazhdueshëm të Samsung në treg, me një pjesë të tregut prej 20,3% dhe një kontribut prej 18,8% në tërësinë e shitjeve në këtë industrisë në vitin 2023.

Samsung ka ngritur vazhdimisht nivelin për sa i përket sistemeve të argëtimit në shtëpi gjatë viteve, duke fituar reputacion për cilësinë më të lartë të zërit dhe novacion për soudbar-et e tij. Veçoritë kryesore si Q-Symphony dhe SpaceFit Sound kanë revolucionarizuar përvojën e dëgjimit, duke u ofruar përdoruesve një peizazh zanor thellësisht zhytës që përshtatet mirë me mjediset e tyre ku e vendosin këtë pajisje.

Ky standard i përsosmërisë është njohur nga ekspertët dhe njerëzit që e njohin dhe japin vlerësime rreth industrisë, me T3 që ka marrë titullin HW-Q990C “Soundbar-i më i mirë” për audion e tij gjithëpërfshirës dhe “sonikët e jashtëzakonshëm të bazuar në objekte”, dhe HomeTheaterReview që i ka dhënë soundbar-it “Editor’s Choice” duke komentuar: “Tingëllon shkëlqyeshëm, pavarësisht nga lloji i përmbajtjes që dëgjoni.”

Këtë vit, Samsung vazhdon t’i shtyjë kufijtë me linjën e tij të soundbar-eve, duke prezantuar veçori të përmirësuara audio të AI dhe opsionet e lidhjes për të mahnitur konsumatorët dhe entuziastët e HomeCinema.

Soundbar-i kryesor i zërit i serisë Q, HW-Q990D, ofron tingull rrethues mbresëlënës me 11.1.4 kanale dhe një veçori të përmirësuar të Q-Symphony. Mundësuar nga AI, pajisja analizon dhe sinkronizon kanalet zanore për dialog të qartë dhe atmosferëse përthithëse të zërit në të gjithë altoparlantët. I ardhur me SpaceFit Sound Pro për kalibrimin e personalizuar të audios, soundbar-i siguron gjithashtu një përvojë gjithëpërfshirëse në çdo hapësirë, ndërsa kalimi HDMI 2.1 dhe 4K/120Hz ofron opsione lidhjeje që plotësojnë kërkesat e sistemeve moderne të argëtimit në shtëpi.

“Ne jemi të emocionuar që njihemi edhe një herë si lideri i tregut për soundbar-et, një moment historik që pasqyron reagimet pozitive nga klientët tanë gjatë viteve,” tha Cheolgi Kim, EVP i Biznesit Visual Display në Samsung Electronics. “Duke ndërtuar më tej mbi këtë sukses, ne do të vazhdojmë të shtyjmë kufijtë e argëtimit në shtëpi me cilësi superiore të zërit dhe veçori të avancuara të lidhjes, duke shfrytëzuar teknologjinë e zërit të bazuar në AI për të forcuar përvojën e konsumatorit dhe pozicionin e Samsung në tregun global.”

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0