Samsung Electronics debuton filmin e shkurtër të frymëzuar nga ‘Stranger Things’ me Galaxy S22 Ultra - Business Magazine Albania

Samsung Electronics debuton filmin e shkurtër të frymëzuar nga ‘Stranger Things’ me Galaxy S22 Ultra

Samsung Electronics

Në bashkëpunimin e tij të fundit me Netflix, Samsung shfrytëzon në maksimum veçorinë Nightography të S22 Ultra për të festuar premierën e sezonit të katërt të serialit

Samsung Electronics debutoi Make STRANGER Nights Epic, një film i shkurtër që përdor veçoritë e avancuara të kamerës Nightography të Galaxy S22 Ultra për t’i bërë homazh serialit të njohur të Netflix, Stranger Things. Videoja është pjesë e partneritetit të vazhdueshëm të Samsung me Netflix dhe është e disponueshme për t’u parë tani në rrjetet sociale të Samsung, duke ardhur njëkohësisht me publikimin e sezonit të katërt të Stranger Things.

 

Në filmin e shkurtër, tema e frymëzuar nga Stranger Things shërben si një sfond i përshtatshëm për të shfaqur aftësitë e fuqishme të Nightography të Galaxy S22 Ultra. Në sezonin e katërt të Stranger Things, nata hap portën e një botë të jashtëzakonshme – dhe S22 Ultra përdoret për të rikrijuar atë stil të veçantë dhe për të treguar një histori kinematografike që tregon se si teknologjia Galaxy ka fuqinë për të kapur detaje që nuk do të mund të shiheshin në errësirë.

 

Ta bësh natën epike

Make STRANGER Nights Epic, një vajzë vendos Samsung Galaxy S22 Ultra në xhepin e saj të pasmë ndërsa i jep biçikletës duke shkuar në shtëpinë e shoqes së saj për të parë Stranger Things 4. Gjatë udhëtimit të saj, video ndizet pa dashje, duke kapur pamjet e asaj që fshihet pas saj në The Upside Down. Të gjitha skenat e pamjeve vertikale të telefonit janë filmuar me Samsung Galaxy S22 Ultra[1].

Filmi i shkurtër gjithashtu shfrytëzon në maksimum veçoritë e fuqishme të kamerës Nightography të Galaxy S22 Ultra, të cilat përfshijnë një kamerë kryesore 108MP dhe një sensor masiv pikselësh 2.4um të mundësuar nga inteligjenca artificiale e avancuar (AI) që e lejojnë atë të kapë më shumë dritë, për pamje video më të qarta dhe me më shumë shkëlqim, ditën dhe natën.

Të krijosh një ‘’Galaxy’’ me përmbajtje të jashtëzakonshme

Samsung dhe Netflix kanë një partneritet të gjatë dhe kanë bashkëpunuar në fushata të personalizuara që paraqesin disa nga seritë më të njohura të platformës së transmetimit. Në janar, ata nisën një fushatë të integruar për të ndihmuar në fillimin e sezonit të dytë të Emily në Paris, duke i dhënë mundësinë fansave të bëhen personazhi kryesor në posterin e tyre të animuar përmes Samsung Galaxy Z Flip 5G.

Lexo: Netflix nis turnetë në këmbë në mënyrë që të mund të shihni se ku bëhen shfaqjet tuaja të preferuara

Samsung dhe Netflix gjithashtu bashkëpunuan për të krijuar një film të shkurtër të Bridgerton për zbulimin e serisë Galaxy S22 në Unpacked në muajin shkurt. Në skenën prej tre minutash, novatorët përpiqen të tërheqin vëmendjen e Mbretëreshës Charlotte të Bridgerton. Shpikësi, Lord Tristar, ia del mbanë kur shfaq krijimin e tij vizionar – pikturat masive neoklasike të një Galaxy S22 Ultra, gati për 209 vjet.

Samsung dhe Netflix do të vazhdojnë të punojnë së bashku për të krijuar përmbajtje interesante dhe me cilësi të lartë që njerëzit e duan.

Pas publikimit në maj të Stranger Things 4 vëllimi i parë, debutimi i Samsung i Make STRANGER Nights Epic vjen pasi Netflix publikoi trailerin zyrtar për vëllimin e dytë, i cili do të shfaqet më 1 korrik. Për të parë filmin e shkurtër të Samsung dhe Netflix, Make STRANGER Nights Epic, vizitoni kanalin YouTube të Samsung.

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0