Sa rëndësi ka mënyra se si ju visheni? - Business Magazine Albania

Sa rëndësi ka mënyra se si ju visheni?


Imazhi që zgjidhni për t’u portretizuar te të tjerët është një pasqyrim i madh i vetes suaj të vërtetë, por mund të arrihet edhe efekti i kundërt. Keni dëgjuar ndonjëherë sloganin “visheni për të patur sukses?” Është i vërtetë.

Lexoni: 10 menyra te shpejta si te fitosh besimin ne vetvete

Psikologu Jeffrey L. Magee anketoi më shumë se 500 firma për të vlerësuar ndikimin e veshjes në vendin e punës. Studimet e tij çuan në përfundimin se veshja vazhdimisht komode përfundimisht çon në sjellje të mirë, moral dhe produktivitet të lartë.

Mendoni për eksperiencën tuaj. Në një mëngjes tipik, mund të zgjoheni duke u ndierë i lodhur, duke u sjellë vërdallë nëpër shtëpi me pantallona me djersë dhe një T-shirt. Ju duhen disa minuta për t’u veshur dhe rezultatet janë të mahnitshme; është sikur të kishit një filxhan kafeje. Është e mahnitshme se çfarë mund të bëjë një veshje e thjeshtë. Kur mbërtheni atë këmishë, ndryshon gjithë gjendja juaj, qielli është papritur më i ndritshëm dhe ju mblidhni energji shtesë. Ju jeni gati për të pushtuar botën.

Lexoni: Samsung forcon veshjet inovative me aplikacionin e fitnesit Under Armour

burimi: INC

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0