Sa gjumë ju duhet sipërmarrësve sipas shenjës së horoskopit? - Business Magazine Albania

Sa gjumë ju duhet sipërmarrësve sipas shenjës së horoskopit?


Ekspertët edhe te pjesa e gjumit këmbëngulin se ka lidhje shenja juaj e horoskopit. 

1. Dashi
6-8 orë
Shenja e dashit njihet si delikate. Ata priren të vuajnë më shumë nga depresioni, apo sëmundje mendore, prandaj e kanë shumë të nevojshëm gjumin. Nëse ata nuk i shpenzojnë energjitë e tyre, e kanë të vështirë të flenë rehat.

2. Demi
25 orë
Personat e shenjës së demit e dashurojnë jetën dhe gjumin e mirë. Ata e shijojnë edhe ushqimin e mirë dhe nëse kanë verë të mirë qëndrojnë për orë të tëra më pas duke fjetur.

3. Binjakët
2 ose 12 orë
Ata njihen si shenja që nuk vendos lehtë dhe për të realizuar diçka ose vonojnë, ose e bëjnë në kohën e duhur. Të dashur binjakë merrni kohën që ju duhet!

4. Gaforrja
10 orë
Shenja e gaforres ka shumë nevojë për 10 orë të plota gjumë. Për shkak të natyrës së tyre të ndjeshme, problemet i mendojnë edhe natën, gjë që i lë pa gjumë. Gaforret kanë shumë nevojë për orët e gjumit, 10 orë.

5. Luani
7 orë
Luanët janë të udhëhequr nga dielli dhe dashuria, prandaj gjumi është një ndër gjërat më të rëndësishme për ta. Ata nuk e duan dhomën e gjumit shumë luksoze, por mjafton që ata të ndihen mirë.

6. Virgjëresha
4 orë
Intv.al shton se njerëzit që i përkasin shenjës së virgjëreshës e vrasin mendjen për çdo gjë nuk janë të qetë asnjëherë. Ata mendojnë se çdo gjë ka rëndësinë e vet dhe mendimet e gjata i bëjnë ata të bëjnë pak orë gjumë.

7. Peshorja
8 orë
Peshorja është shenja që i balancon gjërat që i ndodhin në jetë. Ata nuk shkojnë në ekstrem dhe kaq orë gjumë i mjaftojnë.

8. Akrepi
1 orë
Edhe pse duken shumë pak, për një akrep kjo edhe mund të ndodhë. Ata janë shumë intuitivë, gjë që i pengon të flenë të qetë, pasi i analizojnë gjërat shumë.

9. Shigjetari
Gjumi është për të vdekurit
Intv.al thotë se njerëzit që i përkasin kësaj shenje janë aktivë në shumicën e kohës. Udhëtimet dhe njohja e gjërave të reja, i bën ata mos të mendojnë fare për gjumin.

10. Bricjapi
Nuk ka gjumë, mendojnë për një të ardhme të mirë
Bricjapët janë shenja e rregullave. Ata janë ambiciozë dhe mendojnë në shumicën e kohës për të ardhmen dhe si ta përmirësojnë jetën e tyre.

11. Ujori
Shumë orë gjumë pa një kohë të caktuar
Shenja e ujorit është indiferente dhe nuk dëshiron të ndjekë rregullat e shoqërisë. Ata e kanë të nevojshëm gjumin, por pa orar të caktuar.

12. Peshqit
18 orë
Peshqit njihen si shenja më ëndërrimtare e zodiakut. Ata pas çdo ëndrre kanë një mesazh që i duhet në jetë. Kaq orë gjumë janë mjaftueshëm për ta!

Burimi: z90.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0