Ritualet e veçanta të mëngjesit të drejtuesve më të ngarkuar të Amerikës
Përditësuar së fundmi: 24/04/2019

Ritualet e veçanta të mëngjesit të drejtuesve më të ngarkuar të Amerikës

Share
nga Neada Muçaj
Pri 24, 2019

Nga zgjimi, vrapi i mëngjesit në gjumin e tejzgjatur, çdo drejtues ka rutinën e tij për një ditë produktive. Ja çfarë bëjnë në mëngjes disa nga CEO-t e bizneseve më rritjen më të shpejt në Amerikë.

  1. Zakoni im më i çuditshëm i mëngjesit është të zgjohem dhe dërgojë mesazhe dhe email-e njerëzve në orën 4:30 a.m kur zgjohem. – Eric Garrett, The Garrett Companies.

“Unë mendoj se shumë njerëz do të mendojnë se është e çuditshme të marrësh mesazhe dhe emaile gjatë këtij orari,” thotë Garrett. Por, për CEOn çdo orar duhet shfrytëzuar për të qenë produktiv.

  1. “Unë në zakonisht lexoj një artikull në Wikipedia apo ndjek një video ndihmuese në YouTube” –Justin Quinn, Natural Force

“Unë kam qëllim të mësoj diçka të re çdo mëngjes para se të fillojë punën,” thotë bashkëthemeluesi i Jacksonville, kompani suplementesh fitnesi në Florida. Ndërkohë, bashkëthemeluesi Joe Rakoski thotë: “Më pëlqen të eci zbathur. Më ndihmon të përqëndrohem për ato që më presin gjatë ditës”.

  1. “Unë rri në majë të gishtave kur laj dhëmbët. Është i vetmi ushtrim që bëj.” Kilee Nickles, Nickel & Suede.

Për një mama të zënë me punë dhe pronaren e një biznesi bizhuterish, vrapi i mëngjesit është një streching i mirë. Kështuqë ajo mundohet të bëj pak ushtrime sa herë ka mundësi.

  1. “Të paktën një herë në javë ne ulemi rreth tavolinës dhe hamë mëngjesin bashkë”. – Mike McKenna, Diamond Assets

Në Milton, të ndash mëngjesin më kolegët një herë në javë tregon një ndjenjë më të madhe komuniteti. “Unë e shoh kompaninë tonë shumë të afërt, njësoj si një familje,” thotë McKenna.

  1. “Çdo mëngjes unë ha dy sanduiç me gjalp bajamesh dhe vaj ulliri me një smoothie dhe çaj jeshil”. –David Barnett, PopSockets

Për themeluesin e Boulder, një kompani aksesorësh për telefonat, konsistenca është kritike për drejtimin e biznesit të tij në rritje të shpejtë.

/INC