Rigerta Loku, fermerja që do të shkojë në parlament - Business Magazine Albania

Rigerta Loku, fermerja që do të shkojë në parlament

Rigerta Loku

Që në impaktin e parë publik ajo la përshtypje dhe përcolli emocion tek masa. Flasim për gruan fermere, studenten në Universitetin e La Sapiencas, Romë, e cila si pjesë e parlamentit Rural i dha një dinamikë krejt tjetër foltores së Kuvendit. Gerta Loku, drejton me bashkëshortin një fermë me 200 krerë dhi autoktone shqiptare në Mirditë, vendlindjen e saj. Krahas fermës ata po rrisin edhe dy vajza, krejt ndryshe nga rritja në qytet, por me arsim e edukim. 

Për të lexuar artikullin e plotë abonohu në një nga paketat tona.
Kliko këtu për t'u abonuar.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0