Rezervojnë yjet të njëjtin fat dhe për ju? Ja shenjat e zodiakut të njerëzve më të pasur në botë - Business Magazine Albania

Rezervojnë yjet të njëjtin fat dhe për ju? Ja shenjat e zodiakut të njerëzve më të pasur në botë

Miiarderët botërorë duket se ndajnë më shumë të përbashkëta mes tyre se sa thjesht llogaritë e majme bankare. Shumë prej tyre ndajnë dhe të njëjtë shenjë në zodiak. Por, a do të thotë kjo se disa shenja zodiaku janë më të predispozuara se të tjerat për t’u bërë të pasur?

Le t’u hedhim një sy!

Dashi – Larry Page

Të qenit i fortë, këmbëngulës, kreativ dhe optimist janë tipare tipike të Dashit, që mund ta bëjnë këtë formulën perfekte për suksesin e një udhëheqësi biznesi.

Dashi – Steve Ballmer

Ish-CEO i Microsoft-it, Steve Ballmer, është një nga shumë pak njerëzit në botë që grumbullon një pasuri prej mbi 100 miliardë dollarësh. Ndoshta këmbëngulja e tij e ndihmoi atë t’i bashkohej klubit super-ekskluziv të ‘centiliarderëve’.

Demi – Mark Zuckerberg

Themeluesi i Facebook-ut Mark Zuckerberg është një tjetër centiliarder. Tiparet e tij të Demit për të qenë punëtor dhe i vendosur mund të kenë ndihmuar manjatin e mediave sociale të grumbullojë mbi 100 miliardë dollarë.

Demi – James Dyson

Të njohur për të qenë të besueshëm dhe punëtorë, janë gjithmonë të gatshëm për të fituar para. Ndër njerëzit më të pasur në Mbretërinë e Bashkuar, shpikësi dhe miliarderi britanik James Dyson është një tjetër Dem, mega i pasur.

Binjakët – Kanye West

Kanye West, ose Ye siç preferon të njihet, është një tjetër miliarder. Muzikanti dhe manjati i atleteve Yeezy është një Binjak, me dualitetin e famshëm të kësaj shenje të zodiuakut ndoshta e ndihmon atë të ketë sukses si në industrinë e modes apo ashtu dhe në muzikë.

Binjakët – Donald Trump

Donald Trump është një tjetër Binjak super i pasur, karriera dhe interesat e biznesit të të cilit kanë marrë kthesa të ndryshme. Binjakët, si ekstrovertë të njohur, nuk i shmangen një mundësie biznesi.

Gaforrja – Richard Branson

Ju mund të mendonit që miliarderi i Virgin Group, Richard Branson, të jetë një Virgjëreshë, por ai në fakt është një Gaforre! Tiparet e saj përfshijnë besnikërinë dhe të qenit jashtëzakonisht protektiv, ndoshta kjo shtrihet gjithashtu dhe në interesat e biznesit dhe kursimet!

Gaforrja – Françoise Bettencourt Meyers

Duket se Gaforret me të vërtetë pëlqejnë të kujdesen për paratë e tyre. Trashëgimtarja e L’Oréal Françoise Bettencourt Meyers është gruaja më e pasur në botë, me një pasuri që i kalon 92 miliardë dollarë.

Gaforrja – Elon Musk

Duke u përplasur vazhdimisht me Jeff Bezos për të kryesuar listën e të pasurve më të mëdhenj në botë, CEO i Tesla dhe SpaceX, Elon Musk, ka një pasuri prej rreth 200 miliardë dollarësh. Ndoshta intuita e një gaforreje e ndihmon atë të kuptojë se kur duhet të nënshkruajë një marrëveshje!

Luani – Sergey Brin

Aftësitë drejtuese janë të forta te Luanët, gjë që mund ta ketë ndihmuar Sergey Brin të arrijë suksesin së bashku me bashkëthemeluesin e Google, Larry Page. Vetësiguria është një tjetër tipar që mund ta kenë ndihmuar Brin drejt pasurisë së tij shumë miliarda dollarëshe.

Luani – Kylie Jenner

Në vitin 2019, Forbes e shpalli Kylie Jenner miliarderen më të re në botë. Pasuria e saj është zvogëluar pak që atëherë, por me tiparet e vetëbesimit dhe kreativitetit të Luanit, modelja dhe manjatja e kozmetikës duket e sigurt se do të rifitojë së shpejti statusin e miliarderes.

Virgjëresha – Jack Ma

Investitori dhe filantropisti multimiliarder kinez Jack Ma ka përdorur perfeksionizmin e Virgjëreshës në avantazhin e tij. Si bashkëthemelues dhe ish-kryetar ekzekutiv i konglomeratit të teknologjisë Alibaba Group, ai kurrë nuk bën gabime financiare.

starinsider

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0