Rëndësia e komuniteteve StartUp - Business Magazine Albania

Rëndësia e komuniteteve StartUp


 

 

Nuk ka rëndësi se sa eksperiencë apo i suksesshëm mund të jesh, ne gjithmonë mund të mësojmë nga të tjerët. Ndërsa të mësuarit nga gabimet tona është i rëndësishëm, nuk ka rrugë më efiçente se sa mësimi nga gabimi i të tjerëve. Të ecësh vetëm në këtë botë kaq të madhe nuk është zgjedhja më e mirë. 

Kështu mendon  themeluesi i Verbalizeit Ryan Frankel. Verbalizeit është një platformë online përkthimi për bizneset. Gjatë eksperiencës së tij si sipërmarrës , Ryan ka përfituar shumë nga këshillat dhe udhëzimet që ka marrë nga komuniteti StartUp. Takimet me sipërmarrës të tjerë e kanë ndihmuar që të zgjerojë biznesin e tij dhe të shmangë shumë gabime që mund t’i kishte bërë gjatë rrugës.

Një komunitet StartUp  ka madhësi dhe forma të ndryshme. Ai përbëhet zakonisht nga sipërmarrës të rinj dhe me eksperiencë, investitorë, mentorë, inkubatorë, akseleratorë dhe institucione akademike. Secili prej këtyre elementëve bashkëpunon dhe krijon marrdhënie me njëri- tjetrin.

Një sipërmarrës i ri mund të takojë investitorë për të vënë në jetë idenë e tij. Ai gjithashtu mund të konsultohet me mentorë dhe të shmangë gabime fillestare. Brënda komunitetit mund të gjesh partnerë të rinj dhe pse jo të zgjerosh skuadrën tënde të punës.Ky ambjent mund të shërbejë dhe për të grumbulluar fonde dhe të marketosh kompaninë tënde.

Një komunitet i mirëorganizuar StartUp ndihmon në zhvillimin e qëndrueshëm dhe e drejton ekonominë e një vendi në një të ardhme të ndritur.

 

 

 

 

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0