Rana e Hedhun, aty ky do të zhvillohet Festivali elektronik ndërkombëtar i UNUM - Business Magazine Albania

Rana e Hedhun, aty ky do të zhvillohet Festivali elektronik ndërkombëtar i UNUM


UNUM vjen me një festival të ri në Shqipëri. Ai parashikon të shfaqë 50 veprat më të mira ndërkombëtare e lokale në tre ditë e netë.

Festivali do të mbahet tek “Rana e Hedhun” në Shëngjin me 31 Maj- 2 Qershor 2019. Mediat ndërkombëtare që kanë lançuar eventin, ashtu si edhe në faqen zyrtare të UNUM, vijojnë ta cilësojnë Rivierën Shqiptare si një nga sekretet e fundit të paprekura në Europë, e mbushur me gjiret e izoluara dhe plazhet e arta.

“UNUM në latinisht do të thotë Një”. Sipas njoftimit zyrtar të kompanisë organizatore, “Një” në këtë rast, nuk do të thotë, “Një” si numër, apo masë, por “Një” si një e tërë.

Organizatorët e përshkruajnë Ranën e Hedhun si vendin ku emri i festivalit merr kuptim, ku muzika dhe pamja bashkohen për të realizuar një ëndërr të lumtur. Rrezet e diellit shndrijnë në det ndërsa ndieni rërë nën këmbët tuaja dhe zhurma e qetë e erës fluturon zhurmshëm në pisha.
Të gjitha këto të vendosura përkundrejt një sfondi malor, hapësirë ​​ideale për të dëgjuar shumë artistë të respektuar nga e gjithë bota.

 

https://www.facebook.com/unumfestival/videos/916721455190583/

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0