Rama: Masa të ashpra ndaj farmacive dhe shoferëve që abuzojnë

Rama: Masa të ashpra ndaj farmacive dhe shoferëve që abuzojnë


Kryeministri Rama ka deklaruar se personat, që do të udhëtojnë me automjetet e tyre në shkelje të rregullave, do t’a humbin patentën përgjithmonë.

Krahas kësaj, kryeministri u është drejtuar farmacive dhe pikave të shumicës duke thënë se do t’u hiqet përgjithmonë liçenca nëse do bëjnë ‘si të shkathët” me çmimet e barnave apo me ato të ushqimeve.

“Më vjen mirë që deri dhe vlonjatët s’e kanë shkelur më shumë se sa të tjerët rregullin e mos lëvizjes në qytet. Ky është vetëm fillimi fare i një lufte nervash që do zgjasë, askush s’e di e se thotë sot, por e dimë që s’do jetë histori e shkurtër dhe e lehtë.
Më shani e mallkoni mua s’ka problem, por masat do përshkallëzohen bashkë me ndëshkimet. Kush do kapet në qarkullim në thyerje të rregullores mund t’a humbasë patentën përfundimisht e të ndalohet për disa vjet të hyjë në kurs për ta rimarrë.

Kush do luajë të zgjuarin me çmimet e ushqimeve dhe barnave mund t’a humbasë përfundimisht të drejtën të tregtojë ushqime e barna. Ka një sërë sanksione të tjera për të përballuar dezertorët e mundshëm, që mund t’a humbasin luftën e nervave e të kujtojnë se mund t’ja hedhin”, ka thënë Rama.

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0