Programi i Bankës Botërore për Profesionistët e Rinj (Plotësisht e Financuar) - Business Magazine Albania

Programi i Bankës Botërore për Profesionistët e Rinj (Plotësisht e Financuar)


Programi është një hap i madh për një karrierë emocionuese për t’u bërë pjesë e World Bank Group.

Të bashkuarit në këtë program është një shans për të gjithë të rinjtë e talentuar për të përmirësuar zhvillimin e tyre dhe potencialin e lidershipit.

Numri i pjesëmarrësve: 40

Përfitimet: Shikoni në mënyrë specifike në faqen zyrtare KËTU

Informacion i rëndësishëm:

  • Profesionistëve të rinj të suksesshëm u jepet një kontratë afatgjatë pesëvjeçare duke kaluar 24 muaj në një program zhvillimi të strukturuar dhe duke përfituar një sërë mundësish dhe benefitesh.
  • Programi është i dizajnuar për individë të kualifikuar dhe të motivuar në fusha relevante të tilla si ekonomia, financat, arsimi, shëndetësia publike, shkencat sociale, inxhinieri, planifikimi urban, bujqësia, resurset natyrore dhe të tjera.
  • Ju duhet të përmbushni kufizimin e moshës (Të lindur pas 1 Tetor 1985)
  • Keni aftësi të mira në gjuhën angleze.
  • Ju keni të paktën tre vite përvojë relevante profesionale në lidhje me zhvillimin ose studimin e vazhdueshëm akademik në nivelin e doktoraturës.

Data e mbylljes së aplikimeve: 28 Korrik 2017.

Për më shumë informacione, shikoni në faqen zyrtare në këtë LINK

Burimi: aseanop.com

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0