Posta Franceze ka filluar dërgimin e pakove me anë të Dronëve - Business Magazine Albania

Posta Franceze ka filluar dërgimin e pakove me anë të Dronëve


Postës Franceze i është dhënë drita jeshile për të filluar dërgesat e pakove përmes dronëve.

Autoriteti i Aviacionit Civil në Francë dha miratimin, por kjo nuk do të thotë se qiejt francezë krejt papritmas do të pushtohen nga objekte fluturuese të paidentifikuara.

Fillimisht dronët do të mund të flutojnë në distanca deri në 9 milje një herë në javë në provincën jugore të Provence.

Testimet do të kryhen nga DPD Group, një filial ndërkombëtar i postës kombëtare franceze Groupe La Poste.

Një terminal dërgesash është zhvilluar për t’u ardhur në ndihmë fluturimit dhe uljes së dronëve. Në një testim në Shtator të 2015-tës, droni fluturoi për 8.7 milje me një pako me peshë 1.5 kilogram.

Nisma më e re e autoriteteve franceze shënon fillimin e një konkurrence të ashpër me Amazon e cila gjithashtu ka filluar testimet dhe ka bërë shpërndarjen e saj të parë me dron .

Burimi: pcworld.al

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0