Piktorja 13 vjeçare nga Prishtina që siguron vetë paratë për shërimin e kushtueshëm » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Përditësuar së fundmi: 25/04/2019

Piktorja 13 vjeçare nga Prishtina që siguron vetë paratë për shërimin e kushtueshëm

Share
nga Eridon Elshani
Pri 25, 2019
-Manages Business Mag Kosovo
lexo me teper >

Yllka Leti nga Prishtina përmes talentit për artin, po ndihmon familjen për blerjen e barërave për sëmundjen që ka.

Ajo vuan nga Fibroza Cistike (sëmundje që prek organet e brendshme). Terapia e saj është shumë e kushtueshme. Madje, medikamentet për këtë sëmundje nuk gjenden në Kosovë.

Duke qenë se barërat për terapinë e saj janë me kosto të lartë, Yllka me propozimin e mësueses së saj, Valbonës ka vendosur t’i shesë pikturat që bën dhe në këtë mënyrë të ndihmojë familjen për blerjen e terapisë. Yllka ka rrëfyer për Insajderin se sëmundja e saj është e kushtueshme dhe se ndjehet mirë që po ndihmon familjen me aftësinë e saj për pikturën.

“Profesoreshë Valbona i ka parë krejt aftësitë e mija dhe i ka lindë ideja që unë t’i shes pikturat e mia për të ndihmuar të blej barnat dhe kështu deri sot nuk do të mund t’a dilja pa ndihmesën e profesoreshës”, ka thënë Yllka.

/Insajderi.