Pergatisni prezantime terheqese ne iPad me aplikacionin Haiku Deck - Business Magazine Albania

Pergatisni prezantime terheqese ne iPad me aplikacionin Haiku Deck


Haiku Deck eshte nje aplikacion per iPad qe sherben per krijimin e prezantimeve fantastike brenda nje kohe te shkurter duke mundesuar perfundimin e punes edhe ne rast se jeni ne levizje.
 
Nuk eshte aspak e tepruar te thuash qe Haiku Deck pergatit slide-t me te bukura, ne formen me te thjeshte te mundshme. Pjesa me e rendesishme fillimisht per pergatitjen e prezantimeve qe te mbeten ne mendje eshte percaktimi i sfondeve te pershtatshme dhe te terheqese.
 
Sigurisht qe Haiku Deck lejon perdoruesit te dizajnojne slide te personalizuara, por mund edhe te shkarkohen sfonde te gatshme on line pa pagese.
Me kete aplikacion eshte i mundur ndryshimi i ngjyrave te sfondit, insertimi i grafikeve dhe tabelave te llojeve te ndryshme. Pasi te perfundoni prezantimin tuaj mund ta ndani ate dhe me miqte tuaj ne Facebook, Twitter ose mund ta dergoni me e-mail.
 
Gjithashtu eshte e mundur qe ta eksportoni prezantimin edhe ne aplikacionet e tjera nese doni ta editoni akoma me teper si p.sh ne PowerPoint ose Keynote.
 
“Prezi” iu mundeson krijimin e prezantimeve mbreselenese per biznesin tuaj. Limitet e aplikacionit perfshijne pamundesine per te suportuar muzike, tranzicione ose animacione dhe nuk mund te vendosesh tekst manualisht.
 
Megjithate sapo te ambientoheni disi me aplikacionin, gje qe nuk kerkon me teper se 10 minuta do mund te krijoni ne cdo kohe dhe ne cdo vend prezantime te thjeshta dhe terheqese.
Fatmiresisht ky aplikacion ofrohet pa pagese. (PCWorld Albanian)

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0