Noplace, një përzierje e Twitter dhe Myspace për Gen Z, zë vendin e parë në App Store - Business Magazine Albania

Noplace, një përzierje e Twitter dhe Myspace për Gen Z, zë vendin e parë në App Store

Noplace

Me synimin për të rikthyer “të qenurit social” në “media sociale”, një aplikacion i ri i quajtur noplace është ngjitur në krye të App Store. Projektuar për të tërhequr një turmë më të re, ose këdo që dëshiron të lidhet me miqtë ose rreth interesave të përbashkëta, noplace është si një Myspace e ditëve moderne me profilet e tij shumëngjyrëshe dhe të personalizueshme që i lejojnë njerëzit të ndajnë gjithçka, nga statusi i marrëdhënies, tek ajo që janë. duke dëgjuar ose parë, çfarë po lexojnë apo bëjnë, dhe më shumë.

Duke u mbështetur mirë për potencialin e tij në tregun social shpesh të vështirë të konsumatorit, noplace tashmë ishte bërë viral përpara prezantimit të tij publik për shkak të veçorisë së tij që lejon përdoruesit të shprehen duke përshtatur ngjyrat e profilit të tyre. Megjithëse Gen Z mund të mos jetë rritur me Myspace dhe të gjitha personalizimet e tij kaotike, ka ende një ndjenjë nostalgjie për një përvojë në rrjetet sociale që nuk ka qenë kurrë.

“Unë mendoj se ajo pjesë e pjesës magjike dhe argëtuese të internetit është zhdukur tani. Gjithçka është shumë uniforme”, thotë themeluesja dhe CEO Tiffany Zhon.
Me noplace, ideja është të sigurohet një vend ku njerëzit mund të ndjekin miqtë e tyre si dhe të gjejnë të tjerë që ndajnë interesat e tyre në një vend. “Gjithmonë më ka pëlqyer shoqëria. Por, me mediat sociale nuk jam ndjerë dhe aq sociale. Gjithçka është vetëm media. Ndihet shumë e shkëputur nga jeta reale”, është shprehur ajo.
Noplace

Tanimë është gati t’u ofrojë përdoruesve të rinj të Twitter një alternativë ndaj rrjetit, që tani njihet si X nën Elon Musk, dhe ofron të njëjtën aftësi për të postuar në një burim teksti, por e kombinon atë me veçoritë e gjetjes së miqve dhe opsionet e personalizimit tërheqëse për demografinë e tyre. Aplikacioni  shkarkohet falas në iOS dhe disponohet në modalitetin vetëm për lexim në web.

techcrunch.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0