Nokia do te sjell Instagram per Windows Phone - Business Magazine Albania

Nokia do te sjell Instagram per Windows Phone


Nokia ka bere nje pune fantastike duke i diferencuar produktet e veta me ngjyra te ndezura dhe gjithashtu duke krijuar aplikacione specifike te cilat nuk do mund ti gjeni ne aparate te tjere Windows Phone.
 
Sipas nje lajmi te fundit nga WPdang, thuhet se Instagram, aplikacioni shume i njohur per foto ne iOS dhe Android, po vjen ne Windows Phone, por vetem per Nokia-n.
 
Nese kjo del te jete e vertete, mund te jete nje fitore shume e madhe per kompanine pasi Instagram ka qene ne listen e Microsoft-it per shume kohe per shkak se ka shume perdorues qe e duan.
 
Gjithsesi krijuesi i aplikacionit mendohet te jete nje pale e trete, njesoj sic ndodhi me aplikacionin Twitter. Nuk ka akoma fjale se kur do te dale Instagram-i, por shpresojme te ndodhe ne nje kohe kur ky i fundit te jete akoma i famshem. (PCWorld Albanian)

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0