Në vend të iPhone 6, blini me pak lekë Redmi 3

Në vend të iPhone 6, blini me pak lekë Redmi 3


Prodhuesi kinez “Xiaomi” ka prezantuar këtë fundjavë një telefon të zgjuar për t’u pasur zili. Ai është 5 inç dhe kushton vetëm 107$.

Telefoni quhet Redmi 3 dhe dhe përfaqëson një kopje të iPhone 6 sa i përket dizajnit. Sigurisht “Xiaomi” e ka blerë patentën me lejen e “Apple”.

Redmi 3 vjen në treg vetëm 6 muaj pas modelit prej plastike Redmi 2 dhe me një kapacitet të dyfishuar të baterisë nga 2200 mAh në 4100 mAh.

Ky model ka një memorie të brendshme 16 GB por ajo mund të zgjerohet deri në 128 GB me karta microSD. Ai ka 2 GB RAM, peshon 144 gram dhe është 8.5 mm i trashë.

Prodhuesi kinez ka korrur sukses këto dy vitet e fundit, pasi vetëm në 2014-ën ka shitur mbi 65 milionë telefonë të zgjuar në mbarë botën.

/Ky artikull u publikua së pari nga Techsot.al. Business Magazine Albania ka të drejta të plota të ripublikimit të këtij artikulli, në bazë të marrëveshjes mes palëve.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0