Ndërtesat e reja që do të ndryshojnë botën në vitin 2023 - Business Magazine Albania

Ndërtesat e reja që do të ndryshojnë botën në vitin 2023

Meqë projektet e ndërtimit shpesh kërkojnë vite për t’u përfunduar, vonesat e shkaktuara nga Covid-19 janë ende duke u ndjerë. Por 2023 gjithsesi premton të jetë një vit i hapjeve të reja të jashtëzakonshme. Këtu janë 10 nga projektet arkitekturore të vendosura për të ndryshuar botën e ndërtimeve në vitin 2023.
Biblioteka Kombëtare e Izraelit, Jerusalem, Izrael

Nordø, Kopenhagë, Danimarkë

 

Nordø, Kopenhagë, Danimarkë

Qendra Kulturore Lola Mora, San Salvador de Jujuy, Argjentinë

Shtëpia e Familjes Abrahamic, Abu Dhabi, Emiratet e Bashkuara Arabe

Merdeka 118, Kuala Lumpur, Malajzi

Merdeka 118, Kuala Lumpur, Malajs  CNN 

 

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0