Mundësi për punë praktike në Help Kosovo


Misionin në Republikën e Kosovës e filloi në kohën e pasluftës në vitin 2000. Pas disa viteve të ndërprerjes së aktiviteteve në Kosovë, në maj të vitit 2015, Help filloi me projektin “Mbështetja e stabilitetit socio-ekonomik, përmes fuqizimit të sektorit të mikrobizneseve në Kosovë.

“Aktualisht Help Kosovo është duke implementuar projektin” Mbështetje për stabilitetin socio-ekonomik në rajonin e Ballkanit Perëndimor 2019-2020″.

Objektivi i përgjithshëm i programit është fuqizimi i grupeve të dobëta ekonomike dhe sociale si dhe mundësimi i përfshirjes sociale.

Kandidati duhet të ketë:

  • Diplomë universiteti në ekonomi, shkenca shoqërore, marrëdhënie publike ose fusha të tjera relevante
  • Shkathtësi të shkëlqyera komunikimi dhe ndërpersonale në gjuhën angleze
  • Gjuha serbe është e preferueshme
  • Një person i orientuar nga puna ekipore me qëndrim profesional dhe entuziast
  • Përdorues i MS Office- MS Access është avantazh.

 Help Kosovo ofron:

  • Praktikantët do të përfitojnë mundësi dhe eksperienca të të mësuarit.
  • Sistem të shkëlqyer mentorimi;
  • Zhvillim të aftësive profesionale dhe ndërpersonale që do të jenë të vlefshme gjatë gjithë karrierës
  • Letër referimi.

Për më shumë klikoni më poshtë:

Help Kosovo

Afati i fundit për të aplikuar:

30.04.2019

 

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale