Mjetet më të mira të I.A. në produktivit në vitin 2023

Mjetet më të mira të I.A. në produktivit në vitin 2023

Të gjithë janë duke përdorur I.A.-në ChatGPT, duke kërkuar gjithçka nga poste blogu të plotë deri në krijimin e një rreshti të veçantë kodi. Rezultatet janë të mahnitshme. Dhe megjithëse ende po zbulojmë se si të integrojmë këtë teknologji në rrjedhën tonë të punës, është e qartë se mjetet I.A. po ndryshojnë lojën.

Por edhe pse është më e njohura, ChatGPT është shumë larg aplikacionit të parë I.A. që doli në treg. Duke eksperimentuar me mjetet I.A. për një kohë të gjatë tashmë, kemi krijuar një listë të mjeve më të mira. Midis qindra mjeteve I.A. kemi përzgjedhur ato që nxisin produktivitetin, kursejnë kohë dhe krijojnë ide.

Pas shumë kërkimesh dhe testimi nga ekipi në Zapier, këtu janë 36 mjeve I.A. të produktivitetit që do të ndryshojnë mënyrën si punoni.

Lexo: Shqyrtimet e produkteve në internet po kthehen në një fushëbetejë për I.A.

Mjetet më të mira të produktivitetit të AI sipas kategorive:

Chatbots (ChatGPT, Bard, HuggingChat)

Krijimi i përmbajtjes (Jasper, Copy.ai, Anyword)

Kontrolluesit e gramatikës dhe mjetet e riformulimit (Grammarly, Wordtune, ProWritingAid)

Krijimi i videove (Descript, Wondershare Filmora, Runway)

Generimi i imazheve (DALL·E 2, Midjourney, Stable Diffusion)

Shënime (Mem)

Transkriptimi (Fireflies, Airgram, Krisp)

Planifikimi (Reclaim, Clockwise, Motion)

Menaxhimi i postës elektronike (SaneBox, EmailTree)

Slajdët dhe prezantimet (Decktopus, Beautiful.ai, Slidesgo)

Kërkime (genei, Aomni)

Modelimi 3D (Spline AI, 3DFY.ai, Meshcapade)

Agjentë AI (AI Agent, AgentGPT, HyperWrite)

Automatizimi (Zapier)

 

ZAPIER

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0