Mbyll siparin panairi Future2Tech - Business Magazine Albania

Mbyll siparin panairi Future2Tech

Ka mbyllur siparin, panairi i parë i teknologjisë në Shqipëri. 75 kompani pjesëmarrëse, dhjetëra panele dhe 10 prezantime produktesh, mes sallës së eventeve dhe demo zone.

Panairi, i cili që mirëpriti njëkohësisht konferencën e Ciber Security, u vizitua edhe nga zyrtarë të qeverisë shqiptare dhe përfaqësues të kompanive të huaja.

Ndërsa kompanitë patën shansin të prezantojnë produktet e tyre më të reja dhe të lidhin bashkëpunime, shumë përfaqësues të tyre theksuan nevojën e investimeve në formimin digjital, si përgjigjia më e mirë ndaj tregut e punës. Konferencat dhe ëorkshopet e zhvilluara në dy ditë dhanë informacion mbi tendencat më të fundit të teknologjisë, telekomunikacionit, fintech, smart home, etj. Pjesë e konferencave ishin edhe folës ndërkombëtar.

Me gjithë përpjekjet e bëra dhe shembujt e mirë, vendi duket se ka ende shumë punë përpara për realizimin e investimeve dhe zhvillimin e aftësive digjitale.

Panairi qëndroi i hapur për dy ditë 21 dhe 22 Shtator.

Ai u organizua nga Iceberg Exhibitions dhe AlbaniaTech dhë shënon edicionin e parë që do të përsëritet dhe do të ketë edicione të ardhshme.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0