Masterclass - pasqyrat financiare për bizneset - Business Magazine Albania

Masterclass – pasqyrat financiare për bizneset

Balkans Capital do të mbajë një Masterclass me temë “Hartimi i Pasqyrave Financiare për Bizneset”. Ky trajnim synon të zhvillojë njohuritë në lidhje me përgatitjen dhe paraqitjen e pasqyrave financiare për Bizneset në përputhje me kërkesat e legjislacionit.

Në këtë trajnim do trajtohen në hollësi:

🔸️ Objektivat, parimet dhe përdoruesit e Pasqyrave Financiare

🔸️ Elementet e pasqyrave dhe rakordimi tyre

🔸️ Bilanci Kontabël, pasqyra e të ardhurave dhe shpenzimeve

🔸️ Pasqyra e fluksit te mjeteve monetare, pasqyra e kapitalit te pronarit

🔸️ Deklarata e tatim fitimit / tatim fitimit të thjeshtuar

🔸️ Raste praktike

🔸️ Hapësirë për pyetje

Çmimi Early Bird: 5000 Lekë (nëse pagesa kryhet deri në 12 Qershor)

Çmimi Standard: 7000 Lekë

Kliko për informacion të mëtejshëm

Ky masterclass është i rëndësishem për:

Financierë, drejtues të bizneseve dhe çdo palë e interesuar. Trajnimi është i orientuar nga praktika, në mënyrë që të jetë efektiv dhe interaktiv.

Për më tepër informacion mund të kontaktoni në: [email protected] ose +355 67 40 333 55.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0