Markat më të mira të vitit 2016 që triumfuan në "Superbrands" - Business Magazine Albania

Markat më të mira të vitit 2016 që triumfuan në “Superbrands”


Në ceremoninë e ndarjes së çmimeve prestigjioze “Superbrands”, Artan Ibrani, drejtor i “Superbrands” për Kosovë dhe Shqipëri u shpreh mirënjohës për të gjithë anëtarët e këshillit të “Superbrands”të cilët kanë bërë përzgjedhjen e brandeve më të mira për vitin 2016.

Me çmimin “Superbrands 2016” u nderuan këto kompani:

“ABI”, “Active Baby”, “AL-Petrol”, “Albi Mall”, “ASGETO”, “Auto Sherreti”, “AZTECH”, “Besa Security”, “Beta”, “Birra Peja”, “Buquku”, “Dast”, “Deutche kolor”, “Diageo”, “Ducato di Mantova”, “Emona”, “Eurosig”, “Fibula”, “IPKO”, “Medruplast”, “Missini”, “Inuka”, “PI Communications”, “Pozhegu Brothers”, “Sirius”, “Stone Castle”, “Universum”, “Viprint”, “Vita”.

Ndërkaq me “Superbrands” në kategorinë e partnerëve është shpërblyer edhe “Telegrafi” së bashku me “Audio Store” dhe “Grand Decor”.

Burimi: telegrafi.com

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0