LinkedIn mbush 19 vjeç - Business Magazine Albania

LinkedIn mbush 19 vjeç

Linkedin

Pothuajse të gjithë e njohim LinkedIn si një platformë profesionale, Linkedin është ndër mjetet më të mira për punëmarrësit dhe punëdhënësit për të kërkuar dhe për të gjetur njëri-tjetrin. Për shkak të numrit të shumtë të përdoruesëve, prej 830 milionë në 200 shtete të botës, mundësia për të gjetur një vend pune është e lartë, po aq sa edhe mundësia për të mësuar, për të krijuar shoqëri, partneritete dhe për të zbuluar më shumë. 

Linkedin u krijua zyrtarisht në  5 maj 2003, vetëm nëntë muaj përpara se Facebook të shfaqej në Harvard, duke e bërë rrjetin më të vjetër social që përdoret ende sot. 

Lexo: LinkedIn rendit dhjetë kompanitë më të mira për të punuar në 2022-in

Misioni i LinkedIn është i thjeshtë: të lidhë profesionistët e gjithë botës, për t’i bërë ata më produktivë dhe të suksesshëm. Ky ishte qëllimi i cili u ngrit në dhomën e ndenjes së bashkëthemeluesit Reid Hoffman në 2002 dhe u lançua zyrtarisht më 5 maj 2003.

Sot, LinkedIn udhëheq një biznes të larmishëm me të ardhura nga abonimet e anëtarësimit, shitjet e reklamave dhe zgjidhjet e rekrutimit nën udhëheqjen e Ryan Roslansky. Në Dhjetor 2016, Microsoft deklaroi blerjen e LinkedIn, duke bërë bashkë cloud-in kryesor profesional në botë dhe rrjetin kryesor profesional në botë. 

Ajo që na mbetet të themi është: Urime LinkedIn!

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0