Liderë “toksikë”. Ja cilat janë 3 cilësitë e një udhëheqësi negativ

Për gati dy dekada, janë bërë kërkime për të zbuluar gabimet kryesore që menaxherët shpesh bëjnë për të shfrytëzuar punonjësit e tyre dhe për t’jua nxirë jetën. Disa nga zbulimet nuk janë të papritura. Për shkak të mungesës së udhëheqësve të mirë , gjithnjë e më shumë kontribues individualë po promovohen në role menaxheriale pa aftësitë dhe kompetencat e duhura për të udhëhequr në mënyrë efektive burimet njerëzore.

Pavarësisht nëse i menaxhoni njerëzit virtualisht ose jo, ekzistojnë modele dhe tipare të zakonshme të menaxhimit toksik. Këto janë tre nga gabimet më të mëdha që bëjnë menaxherët, duke i detyruar punonjësit të dorëhiqen.

  1. Mikromenaxhimi

Në një sondazh në LinkedIn, të anketuarve ju kërkua: Cili është gabimi i vetëm që bën menaxheri juaj më shpesh se të tjerët? Jo çuditërisht, mikromenaxhimi ishte në majë si gabimi nr. 1. Në mjediset e mikromenaxhuara, rezultuan njerëz që raportonin mungesë në:

  • Shprehja e krijimtarisë ose rrjedha e lirë e ideve
  • Diskutim i hapur dhe transparent në grup ose kontribut në një vendim
  • Motivimi i ekipit

LEXO: Nuk është e nevojshme të bëheni menaxherë për t’u rritur në karrierë

Mikromenaxherët janë njerëzorë si të gjithë ne dhe profesionistë të zellshëm me qëllime kryesisht të mira. Ajo që u mungon është kuptimi i vetëdijshëm dhe i përditshëm i asaj që duhet për të motivuar njerëzit në mënyrë thelbësore. Në fund, mikromenaxherët veprojnë në mënyrën e tyre sepse kanë të bëjnë me fuqinë, dhe fuqia ka të bëjë me kontrollin.

  1. Trajtim i vrazhdë dhe pa respekt

Në një sondazh të fundit të kryer nga  ResumeLab, mbi atë që e bën dikë një menaxher të tmerrshëm, u zbulua se 72 përqind e të anketuarave ishin trajtuar në një mënyrë të vrazhdë ose mosrespektuese nga një drejtues i keq dhe 90 përqind nuk ishin dakord me atë lloj trajtimi. Për më tepër, gati 70 përqind e të anketuarve u kritikuan para kolegëve të tyre dhe 83 përqind e tyre u ndien keq për këtë. Në fund, dhe mbase rasti më i keq nga të gjithë, 42 për qind e shefave toksikë që fajësuan të tjerët për dështimet e tyre, ku 84 për qind e punonjësve mendojnë se kjo është e padrejtë.

  1. Duke pasur fjalën e fundit

Menaxherët toksikë veprojnë në supozimin se, meqenëse ata janë shefi dhe përgjegjësi, ata duhet të thonë fjalën e fundit për gjithçka. Ky është një person që karakterizohet nga një inteligjencë e ulët dhe emocionale. Kur një menaxher nuk kërkon mendimet e të tjerëve, merr meritat nga anëtarët e ekipit, atëherë punonjësit nuk ndihen të respektuar ose të vlerësuar. Si pasojë, besimi gërryhet dhe morali zhduket.

Nëse jeni në një pozicion menaxherial, çfarë duhet të bëni – ose të ndaloni së beri – për të dalë nga këto modele që mund të ndikojnë në performancën dhe angazhimin e ekipit tuaj?

INC

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale