Le të meditojmë së bashku me Deepak Chopra më 11 korrik (video) - Business Magazine Albania

Le të meditojmë së bashku me Deepak Chopra më 11 korrik (video)


Anila Bashlllari*
Prej vitesh kam ndjekur Deepak Chopra, autor i me shume se 80 librave, pjesa me e madhe e te cileve kane qene librat me te shitur. Ne menyre kaq natyrale por me mencuri ai ka bashkuar njohurite e tij ne fushen e mjekesise me filozofine e lashte Vedanta duke dhene nje perspektive te re ne fushen e trajtimit te pacienteve dhe semundjeve te ndryshme.

Ai eshte nje nga themeluesit e The Chopra Center, si nje nga pionieret e eksperiencave, edukimit dhe trajnimit ne permiresimin e shendetit dhe mireqenies trup, mendje dhe shpirt. Nje nga teknikat e kesaj mireqenie eshte edhe meditimi…
Ne daten 11 Korrik Deepak Chopra se bashku me Gabrielle Bernstein, Ismael Cala, dhe me shume se 500,000 te tjere nga gjithe bota do te meditojne se bashku (virtualisht) me nje qellim te perbashket “Si te ndryshojme boten?” nepermjet dashurise, respektit dhe asaj cfare eshte e rendesishme per ne te gjithe.
Nese doni te mesoni me shume per kete aktivitet dhe meditimin ndiqni
si dhe
* Trainer, Coach & Mentor

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0