Ky vend është shtëpia e gjysmës së 10 restoranteve më të shtrenjta me yje Michelin në botë - Business Magazine Albania

Ky vend është shtëpia e gjysmës së 10 restoranteve më të shtrenjta me yje Michelin në botë

Ndërsa vaktet me yje Michelin mund të kushtojnë vetëm 1,50 dollarë për pjatë, shumica e restoranteve që kanë fituar çmimin prestigjioz faturojnë shumë më tepër.

Shumë prej pjatave të këtyre restoranteve kushtojnë 300-400 dollarë, por disa kanë tarifa edhe më të larta.

Për të gjetur restorantet më të shtrenjta me yje Michelin, faqja e internetit e gatimit Chef’s Pencil hulumtoi menutë në më shumë se 450 restorante në mbarë botën.

Sipas Chef’s Pencil, 10 restorantet më të shtrenjta që kanë marrë një yll Michelin ose drejtohen nga një kuzhinier me yje Michelin janë:

  1. Sublimotion, Ibiza, Spanjë – 1740 dollarë
  2. Ultraviolet nga Paul Pairet, Shanghai, Kinë — 1422 dollarë
  3. Kitcho Arashiyama Honten, Kioto, Japoni – 910 dollarë
  4. Azabu Kadowaki, Tokio, Japoni – 825 dollarë
  5. Masa, New York City, Shtetet e Bashkuara – 800 dollarë
  6. (Barazim) Joel Robuchon, Tokio, Japoni – 637 dollarë
  7. (Barazim) Kikunoi Honten, Kyoto, Japoni – 637 dollarë
  8. (Barazim) Gion Maruyama, Kyoto, Japoni – 637 dollarë
  9. Guy Savoy, Paris, Francë – 615 dollarë
  10. Piazza Duomo, Alba, Itali — 580 dollarë

(Çmimi për person, zakonisht pa përfshirë pijet dhe tarifat e shërbimit.)

Japonia është i vetmi vend që shfaqet më shumë se një herë në këtë listë dhe restorantet e saj, të vendosura në Kioto dhe Tokio, dominojnë gjysmën e 10 vendeve. Sidoqoftë, vlen të përmendet se Joel Robuchon me bazë në Tokio, i cili u rendit në vendin e 6-të në listë, shërben kuzhinë franceze.

Lexo edhe: Si krahasohen zakonet tuaja të të ngrënit me Warren Buffett, Elon Musk dhe Bill Gates? Këto janë ushqimet e preferuara të miliarderëve

Restoranti i vetëm i Shteteve të Bashkuara që hyn në top 10, Masa, është gjithashtu një restorant japonez.

Japonia është vendi me numrin më të madh të restoranteve Michelin në botë, me Tokion që ka më shumë restorante me yje Michelin se çdo qytet tjetër, sipas Chef’s Pencil.

Pse restorantet japoneze mund të jenë kaq të shtrenjta

Ka një arsye pse shumë restorante japoneze janë kaq të shtrenjta, tha shefi Masaharu Morimoto, i njohur për miliona si ylli i shfaqjeve televizive të gatimit “Iron Chef” dhe “Iron Chef America”.

“Restorantet japoneze marrin peshk sezonal nga e gjithë bota, gjë që rrit koston e përbërësve,” tha ai. “Ekziston gjithashtu një kosto e transportit dhe ruajtjes së duhur për këta përbërës, duke pasur parasysh se ushqimet e freskëta të detit kanë një jetëgjatësi të shkurtër.”

cnbc

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0